додому Ходова Малювання фарбами «Колеса для машини» Конспект організованої освітньої діяльності. план-конспект заняття з малювання (молодша група) на тему. Конспект заняття з малювання «Колеса для машини» Вправа на рівновагу «Машини їдуть по мосту»

Малювання фарбами «Колеса для машини» Конспект організованої освітньої діяльності. план-конспект заняття з малювання (молодша група) на тему. Конспект заняття з малювання «Колеса для машини» Вправа на рівновагу «Машини їдуть по мосту»

цілі:

Продовжувати знайомити дітей з поняттями «коло», «великий-маленький», «мало-багато».
Ознайомити дітей з віршем А. Барто «Вантажівка».
Удосконалювати вміння орієнтуватися в просторі: верх, низ.
Формувати вміння виконувати словесну інструкцію, що супроводжується зразком.
Розвивати пам'ять, слухове сприйняття, почуття ритму, рівноваги, загальну і дрібну моторику.
Виховувати доброзичливе ставлення до інших дітей.

устаткування:

Іграшки: машини різних розмірів, «Кот», матрьошки, м'які іграшки.
Вирізані з паперу (щільних шпалер) вигнуті смужки - «дороги».
Лавки, два довгих шнура, невеликий будівельний матеріал, Горіхи.
Картинки із зображенням машинок, зайця, кубиків.
Аудіозаписи: звуки машини, що рухається, пісня «Веселі мандрівники» на слова С. Михалкова.

Хід заняття:

Привітання «Здрастуй»

Привіт долоньки - хлоп, хлоп, хлоп
Привіт ніжки - топ, топ, топ.
Привіт щічки - плюх, плюх, плюх
Привіт губки - чмок, чмок, чмок
Привіт зубки - ам, ам, ам.
Здрастуй носик - біп, біп, біп.
Привіт хлопці - здрастуйте!

Дидактичне вправу «Чий звук?»

Послухайте уважно, чий це звук? (Звучить запис шуму рухається транспорту). Чий це голос? Це машина!

Інсценування вірші А. Барто

Послухайте вірш про те, як кіт вирішив покататися на машині.

Ні, даремно ми вирішили
Прокатати кота в машині:
Кот кататися не звик -
Перекинув вантажівку.
Дидактична гра «Матрьошки їдуть в машині»
Подивіться, це ж матрьошки. Матрьошки-мандрівниці. Вони хочуть покататися в машині. Ось у нас дві машини. Велика машина і маленька машина. У маленьку машину скільки матрьошок поміститься? Мало. А ось у велику машину скільки матрьошок поміститься? Багато матрьошок.

Вправа на розвиток вестибулярного апарату «Їхали за горіхами»

Ми на машині їхали в ліс за горіхами.
(Дитина сидить на колінах у мами)

За рівної доріжці.
По купинах, по купинах,
Риссю.
(Коліна мами ритмічно піднімають в наростаючому темпі)

Кроком.
Темп знижується.
В ямку - бух. Розчавили десять мух.
(Коліна розводяться в сторони, руки притримують дитини)

Гра «Збери горіхи»

Подивіться, подивіться скільки горіхів потрапляло з дерева на дорогу. Давайте зберемо їх і складемо в дупло, нехай білочка порадіє. (Діти збирають горіхи і складають їх в пластикову пляшку з боковим отвором імітує дупло).

Дидактична гра «Де сховалася машинка?»

Перед дитиною виставляються матрьошка, кубик і машинка, які потім накриваються хусточками.

Знайди, де сховалася машинка? Підніми хустинку і знайди машинку.

Дидактичне вправу «Знайди машинку на картинці»

Ось скільки картинок різних. Візьміть і покажіть картинку, на якій намальована машинка. Де тут машинка?

Малювання «Дороги для машин»

Візьміть в руку олівець і намалюйте доріжку для своєї машини.

Музично-ритмічне вправу «Ми їдемо, їдемо, їдемо»

Діти слухають музику і відбивають ритм брязкальцями.
- погреміте вгорі. Постукайте брязкальцями по підлозі. Постукайте брязкальцями по колінах. Руки з брязкальцями в сторони. Сховайте брязкальця за спинку.

Будівельно-конструктивна гра «Гараж для машини»

Коли настає ніч, ми з вами будинку лягаємо спати в ліжечка. А справжні машини їдуть спати в спеціальний будинок для машин, який називається «гараж». Зараз і ми з вами побудуємо гараж для нашої машини. Візьміть кубики. Поставте їх ось так. А зверху обов'язково накрийте дахом. Тепер у наших машинок є свої гаражі.

Масаж «Ось які колеса»

Щоб машина могла їхати їй потрібні колеса. Подивіться, де у вашої машини колеса? Покрутіть колеса руками. А тепер нехай машина їде по вашій долоньці. Ось так. Проїхала по ручці, поїхала по ніжці.

Колеса машини крутяться - крутяться,
Крутяться - крутяться, місто проїхали весь.

Аплікація «Колеса»

Подивіться на зображення. Наш вантажівка зовсім поламався, він не може навіть зрушити з місця. Чого немає у вантажівки? Коліс!

Давайте полагодимо наш автомобіль - зробимо йому справжні колеса. Колеса у машини круглі. Подивіться, діти, це коло. (Показ). Прикладіть ці кола до самого низу машини. Ось які колеса у машини! Тепер наш вантажівка зможе їхати і перевозити різні вантажі.

Вправа на рівновагу «Машини їдуть по мосту»

А зараз ми самі будемо їздити як машини. Вставайте, ми вирушаємо в дорогу. Спочатку потрібно проїхати по дорозі (між двома шнурами), а потім по мосту (по лавці).

Ліплення «Вантажівка везе яблука»

Візьміть пластиліновий кульку і прикладіть до кузова машини. Придавите пластилін зверху долонею. Навантажите в машину побільше яблук. Якого кольору яблука везе машина? Червоні і жовті.

Гра «Покатай в машині іграшку»

Ви можете вибрати собі будь-яку м'яку іграшку і прокатати її у вантажівці.
Діти катають машинки за мотузочку під музику.

Мета: Створення умови для формування первинних уявлень про види транспорту і правилах дорожнього руху.
завдання:
формувати вміння розрізняти по зовнішнім виглядом вантажний та легковий автомобілі, Автобус;
активізувати словниковий запас дітей по темі «транспорт», удосконалювати навички звуконаслідування;
сприяти розвитку мовлення, уваги, пам'яті, мислення, сенсорних еталонів (колір, розмір);
удосконалювати рухові навички дітей, через ігрові вправи «машини їдуть по дорозі», «закрути гайку», «накачати насосом колеса» і т. д .;
розвивати вміння виконувати словесну інструкцію;
познайомити з елементарними правилами дорожнього руху (на червоне світло заборонено рух, на зелений - дозволено).
Матеріали та обладнання: невеликі іграшкові машини різного кольору (легкові машини, Автобус, вантажівка, пожежна машина), Керма, велика вантажна машина, яскрава коробка для іграшкових машин, «дорога», коло червоного і зеленого кольору, аудіозаписи: звуки рухомих машин, стільці за кількістю дітей.
Зміст організованої діяльності дітей.
Діти проходять і сідають на килимок.
1. Дидактична гра «Чий звук?»
Вихователь: Діти, послухайте уважно, і вгадайте, чий це звук? (Педагог по черзі включає запис шуму рухається транспорту: вантажна машина, легкова, трактор, трамвай, і т. Д.).
Чий це голос? Яка це машина? (Діти називають види транспорту, вихователь показує картинки із зображенням машин). А ви хочете пограти в машини?
2. Ігрова вправа «Машини їдуть по дорозі»
Вихователь: Сьогодні ми з вами будемо машинами, а стільці - це наші гаражі. (Діти проходять і сідають на стільці)
Скажіть, де їздять машини? (по дорозі). Сьогодні наша дорога буде проходити навколо цієї галявини, (вихователь проходить по «дорозі» показуючи маршрут руху) на галявину не заїжджати, їдемо строго по дорозі.
Я буду регулювальником, якщо я підніму червоне коло всі машини зупиняються, якщо підніму зелений круг всі машини можуть їхати далі. (Пропонує взяти в руки кермо)
Вихователь: Всі готові? Заводимо мотор. Поїхали! ( «Машини» дають сигнал «Бі-Бі», і їдуть наслідуючи шуму машини: «Ж-ж-ж-ж»).
Вихователь: (піднімає червоний коло і голосно повідомляє: - «Проїзд заборонено» .Діти чекають сигналу. Вихователь піднімає зелений круг і повідомляє: - «Можна їхати», діти їдуть далі).
3. Ігрова вправа «Ремонт машини»
Вихователь: (піднімає червоний круг) «Проїзд заборонено, всі машини повинні пройти техогляд. Всі машини з'їжджають на узбіччя. (Діти сходять на «галявину» - край килимка і виконують вправи)
1. «Закрути викруткою гайку»
І. П. Ноги злегка розставлені, руки внизу. Підняти праву руку вгору, виконати кругові рухи, Сказати «Вжик, вжик, вжик», опустити руку вниз. Те ж з лівою рукою. За 2 рази
2. «Постучи молоточками по колесах»
І. П. Сидячи. Нахилиться вперед постукати кулачками по колінах, сказати «Тук - тук, тук». 4 рази
3. «Накачай насосом колеса»
І. П. стоячи, ноги широко розставлені, руки на поясі. Нахилиться 4 рази вперед, сказати «Ш-Ш-Ш» 4 рази
Вихователь: Всі машини справні, їдемо далі. (Діти один за одним їдуть по колу) Машини в гараж. (Діти сідають на стільці, прибирають рулі під стілець).
4. Інсценування вірші. Казиріна Т. «Я везу свою машину»
Вихователь: (вихователь вивозить на мотузочці велику вантажну машину з коробкою в кузові, читає вірш).
Я везу свою машину
На мотузці дуже довжиною.
Я на червоне світло стою,
На зелений я йду.
І вирішив, що дуже скоро
Стану дядечко шофером,
Навчуся водити машину
Без мотузки дуже довжиною.
5. Розгляд машини
Вихователь: Хлопці, дивіться яка у мене велика машина. Яка ця машина? (Вантажна). Вихователь звертає увагу дітей на коробку в кузові).
Дивіться, яку гарну коробку привіз вантажівку, напевно там щось є. (Вихователь намагається відкрити, але нічого не виходить)
Коробка чарівна, вона відкриється тільки тоді, коли ви розкажіть вірші про машину. Ви знаєте вірші про машину? (Діти розповідають 2-3 знайомих вірші, вихователь відкриває коробку, а там лежать різні машини)
6. Дидактична гра «Який машини не стало?»
Вихователь: Подивіться, що це? (Машини.) Ми зараз дізнаємося, як вони називаються. (Вихователь дістає по 1 машині діти називаю).
А зараз ми пограємо в хованки з машинами. Вихователь проводить гру «Чого не стало?». Просить дітей закрити очі, прибирає 1 автомобіль, потім питає у дітей: «Чого не стало?». «Якого кольору машина сховалася?», «Яка машина сховалася - маленька або велика». Діти називають автомобіль, його колір або розмір.
7.Рефлексія
Вихователь: Хлопці вам сподобалося сьогодні грати з машинами? А що сподобалося найбільше? (Вислуховує відповіді декількох дітей) А зараз візьміть машини і пограйте з ними. (Роздає іграшкові машини і діти грають самостійно).

  • Підготувала і провела
    вихователь
    О. А. Тимофєєва

    Програмне зміст:

    уточнити знання дітей про машинах і їх призначення (вантажні, легкові);

    - закріплювати уявлення дітей про частини машини, продовжувати вчити дітей називати і показувати основні частини машини.

    Вчити малювати предмети круглої форми злитим невідривним рухом кисті. Закріплювати вміння промивати кисть, промаківать ворс промитої кисті про ганчірочку (серветку). Розвивати сприйняття кольору. Закріплювати знання квітів.

    Попередня робота:

    Спостереження за транспортом на прогулянці;

    Розгляд сюжетних картин на тему «Транспорт», «Наша вулиця»; Рухлива гра «Воробушки і автомобіль», «Різнокольорові автомобілі»;

    Дидактична гра - «Збери автомобіль», «Різнокольорові колеса», «Підбери колеса»;

    Читання художніх творів: «Вантажівка» А. Барто, «На машині» Н. Павлової, загадки про транспорт.

    устаткування:

    Гуашеві фарби, пензлики, ганчірочки, вода в банках, аркуші паперу із зображенням різних машин (На вибір) без коліс, кола з картону основних кольорів різних розмірів для прикладання до машин на малюнку;

    іграшкова вантажна машина.

    Хід заняття:

    П'є бензин, як молоко,

    Може бігати далеко.

    є чотири колеса,
    Гумові шини,
    Мотор і гальма ...
    Що це?
    (Машина)

    - Хлопці, про що ця загадка?

    - Звичайно, це машина!

    Машини бувають різні. Які машини ви знаєте?

    - Для чого потрібні людям машини?

    - Як називається машина, яка везе вантаж?

    - Що є у вантажної машини?

    - Для чого потрібні людям легкові машини?

    Подивіться, яка машина сьогодні до нас приїхала!

    Давайте розглянемо її.

    - З яких частин складається машина?

    - Що в неї є?

    Правильно, у машини є кабіна, кузов і колеса.

    - Без чого машина не зможе їхати? (Без коліс).

    Колеса - дуже важлива частина машини.

    - Якої форми вони? (Круглі).

    Давайте покажемо пальчиком, які круглі колеса у машини (діти в повітрі малюють пальчиками коло).

    Діти, машина наша вантажна, вона приїхала до нас не порожня. Привезла вантаж - малюнки різних машин! Хочете подивитися? Машини всі різні - вантажні, легкові, великі і маленькі (вихователь викладає на столі листочки із зображенням машин без коліс).

    Ось які машини! Хлопці, що з нашими машинами? Чого їм не вистачає? (Коліс).

    - Чи зможуть вони їхати? (Немає).

    - Що ж робити?

    Подивіться, у нас є багато різнокольорових кіл з картону - великих і маленьких. Давайте з них зробимо машинам колеса! (Підбирають до машин колеса, прикладають їх на зображення машин).

    Ось як добре, тепер наші машини такі ошатні і можуть їхати!

    Давайте я поставлю машини на мольберт, і ми помилуємося, як добре у нас вийшло! (Вихователь ставить картинку на мольберт, колеса падають).

    Діти, що трапилося? (Колеса відвалилися).

    Як же нам полагодити наші машини? Де можна взяти колеса? (Діти пропонують свої варіанти).

    - Давайте намалюємо колеса?

    Але спочатку пограємо, як ми поїдемо на наших машинах.

    - Заведу мою машину (зображують мотор)

    - Я в неї наллю бензину (стукають кулачками)

    Бі, бі, бі! (Великими пальцями тиснуть на кулачок)

    - Швидко крутяться колеса (обертання долонями)

    Шу, шу, шу! (Труть долоні одна об одну)

    - Їду, їду на машині (зображують кермо),

    - Я поспішаю! (Плескають у долоні).

    Сідайте за столи, вибирайте машини, які вам подобаються, і фарбами будь-якого кольору намалюємо колеса для наших машин! (Пропонує дітям взяти пензлика в руки і в повітрі показати, як будуть малювати колеса, нагадує, як правильно тримати пензель, користуватися фарбами). Діти малюють колеса і зафарбовують їх, не виходячи за контури кола.

    Після закінчення малювання виставити роботи на дошку, розглянути їх.

    Назва: Конспект заняття з пізнавальному розвитку в молодшій групі «Різнобарвні колеса»

    Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
    Місце роботи: МДОУ «Дитячий садок № 11 Дзвіночок» Тутаевского муніципального району
    Місцезнаходження: місто Тутаев Ярославській області


    Конспект інтегрованого заняття
    «Колеса для машини»
    (З розвитку мовлення і нетрадиційної техніці малювання «Відбиток печатками з картоплі») Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна, сприйняття художньої літератури.
    Цілі: познайомити зі змістом вірша А. Барто; в процесі розглядання іграшки активізувати мова; вчити розрізняти дії, протилежні за значенням (стояти - їхати), слухати пісню, починати і закінчувати руху відповідно до музики; вчити малювати штампами круглі колеса, в потрібному місці, на аркуші.
    Плановані результати: вміє грати поруч з однолітками, не заважаючи їм в грі «Їдемо на машині», при відгадуванні предмета в мішечку; з цікавістю розглядає ілюстрації до твору на вірш А. Барто «Вантажівка», відповідає на прості запитання; володіє основними рухами в грі «Їдемо на машині»; бере активну участь у продуктивній діяльності (малювання коліс для машин) .Матеріали і обладнання: ілюстрації до вірша А. Барто «Вантажівка»; іграшки - вантажні машини, мішечок, аркуші паперу із зображеними на них машини, печатки з картоплі за кількістю детей.Содержаніе організованої діяльності дітей
    1. Організаційний момент.
    Емоційний настрій.
    Всі хлопці дружно встали випрямити.
    І на місці рушили. Ходьба на місці.
    На носочках потягнулися, Руки підняти вгору.
    А тепер назад прогнулися. Прогнутися назад, руки покласти за голову.
    Як пружинки ми присіли Присісти.
    І тихенько разом сіли. Випрямиться і сісти.
    В .: У мене в руках чудовий мішечок. У ньому сховалася одна іграшка, з якою дуже люблять грати хлопчики. Хто спробує дізнатися іграшку, не розкриваючи мішечка? (Діти обмацують мішечок, вихователь допомагає їм, виділяючи колеса, кабіну машини.)
    В .: Хлопці, ця машина перевозить вантажі і називається вантажна. Що є у машини?
    Д .: Колеса, кермо, кузов, кабіна.
    В .: Куди машині навантажують вантаж?
    Д.: У кузов.
    В .: Хто сидить в кабіні?
    Д .: Шофер.
    В .: Що робить шофер?
    Д .: Він веде машину.
    В .: Що шоферу допомагає керувати машиною?
    Д .: Руль.
    В .: Де їде машина?
    Д .: По дорозі.
    В .: Молодці! Вантажна машина перевозить вантажі. Вона їздить по дорозі і нею керує шофер.
    А ось у вірші «Вантажівка» діти вирішили везти незвичайний вантаж. Послухайте.
    2. Читання вірша.
    Вихователь читає вірш А. Барто «Вантажівка», потім пропонує дітям розглянути ілюстрації до вірша і відповісти на питання:
    - Яка машина була у дітей? (Вантажівка.) Кого вирішили покатати діти? (Кота.) Куди вони його посадили? (В кузов.) Що зробив кіт? (Перекинув вантажівка.)
    Физкультминутка
    Гра «Їдемо на машинах»
    Вихователь пропонує дітям стати водіями, роздає іграшкові рулі кожній дитині і пояснює правила: «Коли звучить музика, ви їдете, як тільки музика закінчиться, ви зупиняєтеся».
    3. Малювання коліс для машин.
    В .: Ох, як багато ми з вами проїхали! У мене навіть колесо зламалося. Треба б його замінити. Де ж мені взяти колесо? Може бути, його намалювати? Як же це зробити? Давайте подивимося. (Показує дітям машини намальовані на аркуші паперу, але без коліс.)
    Малювання коліс використовуючи нетрадиційну техніку малювання «Відбиток печатками з картоплі» - з картоплі заготовлюються заздалегідь печатки.
    В .: Малювати ми будемо фарбами, за допомогою круглих печаток. Де треба намалювати колеса? (Внизу.)
    В руки штампики беремо, в фарбу чорну макнём.
    Дитина притискає печатку до мисочці з густою фарбою, завдає відбиток на папір.
    У процесі малювання вихователь допомагає дітям, контролює правильність прийомів роботи.
    5. Рефлексія.
    В .: Подивіться, хлопці, які колеса у нас вийшли! Як ви думаєте, зараз ми зможемо прокататись на машині? Відповіді дітей. Тоді поїхали! Діти беруть іграшкові керма і під музику йдуть з групи.

    Конспект заняття з малювання в першій молодшій групи

    на тему «Колеса для машини».

    освітня область: Художньо-естетичний розвиток.

    Тема: «Колеса для машин».

    Програмне зміст (цілі і завдання): Вчити тримати олівець в правій руці; вчити малювати і зафарбовувати кола; розвивати інтерес до образотворчої діяльності.

    попередня робота: 1. Дидактична гра «Транспорт»;

    2. Розгляд машин на прогулянці;

    3. Заучування вірша А. Барто «Вантажівка».

    Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов. Це кіт, його звуть мугикаючи.

    Діти знайомляться з котом, гладять його, розглядають її шерсть, хвіст. Вихователь пропонує покатати кота на вантажівці. Бере вантажівка, кота і читає вірш А. Барто «Вантажівка». Вихователь разом з дітьми інсценує вірш. Перекинув кіт вантажівка і колесо у нього відвалилося. Кот засумував, діти заспокоюють кота.

    Хлопці, подивіться, що мугикаючи нам приніс. Показує альбомні листи, де намальований вантажівка. Що є у вантажівки? (Кузов). Якого кольору? (Зеленого). Кабіна якого кольору? (Червоного). А чого не вистачає? (Коліс).

    Давайте, хлопці, сядемо за стіл. Діти сідають за стіл. Вихователь на мольберті малює колеса, вихователь пояснює і показує прийоми роботи.

    Але олівчик сам нічого не намалює. Йому теж потрібна наша допомога. Візьмемо в праву руку олівець, стиснемо його трьома пальцями і намалюємо

    Спочатку малюємо коло, потім зафарбовуємо. Малювати потрібно акуратно, не натискаючи сильно на олівець. Інакше у нього зламається носик і олівець не зможе малювати. Діти малюють колеса. У процесі малювання вихователь допомагає дітям, контролює правильність прийомів роботи з олівцем.

    Розглядають свої роботи, кіт мугикаючи дякує дітей.

    Вихователь в кінці пропонує дітям:

    Давайте зараз всі пограємо в рухливу гру «Воробушки і автомобіль».

  • Нове на сайті

    >

    Найпопулярніше