Додому Ходова Математичне заняття у середній групі з фгос. Конспект відкритого заняття з математики для середньої групи. План-конспект заняття з математики (середня група) на тему. Конспект заняття з математики з дітьми середнього дошкільного віку

Математичне заняття у середній групі з фгос. Конспект відкритого заняття з математики для середньої групи. План-конспект заняття з математики (середня група) на тему. Конспект заняття з математики з дітьми середнього дошкільного віку

Анна Ашихміна

Тема: «Подорож до міста Считалово» (Кількісний та порядковий рахунок у межах п'яти, геометричні фігури)

Цілі:

Вправляти у рахунку не більше 5;

Продовжувати вчити розрізняти кількісний та порядковий рахунок у межах 5;

Вчити дітей правильно відповідати на запитання: Скільки? Який за рахунком?

Продовжувати вчити називати попереднє та наступне число до названого числа;

Вправляти дітей у рахунку на слух;

Продовжувати вчити порівнювати предмети за формою, кольором та розміром;

Вправляти в умінні називати та розрізняти геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник, прямокутник)

Вчити дітей орієнтуватися на площині;

Закріпити та уточнити знання дітей про поняття величини: великий – маленький, довгий – короткий, високий – низький, широкий – вузький, товстий – тонкий;

Розвивати пізнавальні процеси (сприйняття, увага, пам'ять, мовлення, мислення);

Розвивати дрібну моторику, зорову координацію;

Виховувати в дітей віком вміння слухати своїх товаришів, не перебивати;

Відповідати на запитання по черзі, не вигукувати хором.

Демонстраційний матеріал: мольберт, магнітна дошка, м'яч, бубон. П'ять картинок із кульками різного кольору.

Роздатковий матеріал: набор цифр (1-5, числові картки (1-5). Фланелеграф, набір геометричних фігур.

Методичні прийоми: дидактична гра, показ, питання, художнє слово, фізкультхвилинка

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Організаційний момент

Діти, сьогодні до нас прийшло багато гостей. Давайте з ними привітаємось. Подаруйте свої посмішки гостям.

Поверніться до мене. Подаруйте мені посмішки, а я вам дарую свою посмішку.

Хлопці, сьогодні ми з вами здійснимо подорож до міста «Считалово».

Хто здогадався, чому він так називається? (Бо там люблять рахувати).

Для того, щоб вирушити в подорож, потрібно проговорити нашу математичну лічилку. Приготуйте, будь ласка, свої ручки та рахуйте разом зі мною:

Дружать у нашій групі дівчатка та хлопчики,

Ми з тобою подружимо маленькі пальчики:

Починаємо рахунок знову:

ІІ. Актуалізація знань

Ось ми з вами і прибули до міста «Считалово».

1. Гра «Скільки?»

У місті, на честь нашого приїзду, влаштовано свято. На площі розвішано різнокольорові повітряні кулі.

На мольберті (5 повітряних кульок різного кольору).

Порахуйте по порядку повітряні кулі (першу, другу).

Скільки всього повітряних куль ви бачите? (5)

Чи однакові кулі?

Скажіть, чим відрізняються кулі? (Кулі відрізняються кольором).

Що у куль однакове? (У куль однакова форма та розмір). Якого кольору перша, третя, п'ята кулька

Яка за рахунком стоїть червона куля? Жовтий? Синій? І т.д.

Раптом повіяв вітер, і одна повітряна куля відлетіла.

Якої за рахунок кулі немає?

(Педагог прибирає по одній повітряній кульці, і діти називають, якої по рахунку кулі немає).

Діти сідають на свої місця.

2. Рахунок предметів до 5

Як ми вже знаємо, мешканці міста дуже люблять рахувати. І просять вас, хлопці, порахувати разом із ними зайчиків. Біля кожного з вас є набір цифр від 1-5. Я прочитаю вам вірш про зайчиків, а вам необхідно в потрібному місці підняти число, що відповідає кількості зайчиків.

Біг раз заєць уздовж рівнин, а отже, заєць був один.

До нього зайчиха прибігла, тоді всього два зайці стало.

Ще одні до них сів, дивися. Тепер зайців стало три.

Мчить новий заєць: «Шлях мені ширший». І стало їх тепер чотири.

От біжить один знову, тепер уже зайців стало п'ять.

3. Складання числового ряду, послідовність чисел за рахунку

А тепер викладіть числа від 1 до 5 у порядку зростання, а потім у порядку зменшення. Викладати числа ми з вами будемо зліва направо. Ви викладатимете на столі, а я на дошці.

Яке число буде першим? Який останній?

На дошці виставлено числа від 1 до 5. Прочитайте числа. Знайдіть число 4. Яке число стоїть перед 4? Це число називається попереднім. Яка кількість коштує після 4? Це число називається наступним. Назвіть попереднє число до 3. Назвіть наступне до 2.

ІІІ. Фізкультхвилинка

Молодці! З вами просто радісно сьогодні працювати і ви заслужили маленький перепочинок – фізкультурну хвилинку

Діти стають у коло. Виконання рухів із мовним супроводом:

Скільки разів ударить бубон,

Стільки разів ми плескатимемо.

Скільки точок буде у колі,

Стільки разів піднімемо руки.

Нахилилися стільки разів,

Скільки метеликів у нас.

Присідаємо стільки разів,

Скільки листків у нас.

Скільки покажу гуртків,

Стільки виконаємо стрибків.

IV. Робота з геометричними фігурами

У місті «Считалові» жителі дуже люблять створювати картини із мозаїки. Мозаїки у них це геометричні постаті. Подивіться, який гарний теремок викладений із геометричних фігур!

З яких геометричних фігур віконця (з квадрата, кола, прямокутника)

А що можна сказати про квадрат? (У нього 4 сторони і 4 кути і всі вони однакові)

А що ви можете сказати про прямокутник? (У прямокутника 4 кута і 4 сторони 2 коротких та 2 довгих)

Скільки поверхів у теремці? Вважаємо знизу вгору (всього 3)

Діти, а дах якоїсь геометричної фігури? (трикутної та у неї 3 кута)

Які форми труба будинку? (Труба прямокутної форми).

Що намальовано поруч із теремком з лівого? (дерево)

А з право? (огорож)

Які форми сонце? У якому кутку воно знаходиться? (Сонце круглої форми і знаходиться у лівому верхньому кутку).

В якому кутку знаходиться хмара? (Хмара у правому верхньому кутку).

Де розташований будинок? (Будинок розташований у середині).

V. Гра «Скажи навпаки» (з м'ячем).

– Щоб повернутись додому, треба сказати заповітне слово.

Діти стають у коло.

Великий – маленький, довгий – короткий, високий – низький, широкий – вузький, товстий – тонкий.

Молодці! Подорож закінчена!

VI. Підсумок безпосередньо-освітньої діяльності.

Діти, де ми з вами побували?

Скажіть чим ви займалися?

Ви сьогодні добре попрацювали.

Що вам найбільше сподобалося?

А що викликало скруту?

Публікації на тему:

Конспект заняття з математики «Цифра 4, рахунок до 4. Геометричні фігури»Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька Цілі: [b] ознайомити з цифрою 4; вчити рахувати.

Вітаю. Хочу запропонувати Вам гру, в яку із задоволенням грають діти нашої групи. Ця гра є кроком у розвиток усвідомленого.

Заняття з математики «Геометричні фігури»Мета: згадати та закріпити пройдений матеріал у старшій групі. Завдання: 1. Зацікавити дітей наукою геометрією; 2. Зрозуміти, чи діти.

Конспект НОД з ФЕМП у старшій групі «Рахунок предметів у межах 8. Орієнтування у просторі» з використанням ІКТКонспект НОД з ФЕМП у старшій групі «Рахунок предметів у межах 8. Орієнтування у просторі» з використанням ІКТ

Конспект заняття з ФЕМП у підготовчій групі «Порядковий та кількісний рахунок»Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень у підготовчій групі Тема: «Порядковий та кількісний.

Конспект підсумкового заняття щодо формування елементарних математичних уявлень з дітьми 4-5 років у середній групі №1

Укладач: Губанова С.В., вихователь МДОУ «Дитячий садок №78», 2007 рік

Тема: Загадки Матроскіна

Програмний зміст:

2. вправляти проти предметів по довжині, ширині, товщині, висоті: відбиваючи у мові ці ознаки;

3. продовжувати формувати вміння орієнтуватися у часі, знати, що відбувається у певний час (ранок, вечір, день, ніч);

4. закріплювати знання про геометричні фігури через гру «Знайди свій будиночок»;

Попередня робота:Заняття з РЕМП, проведення дидактичних ігор, індивідуальна робота у вільній діяльності.

Методи та прийоми:Ігровий – введення персонажа, дидактичні ігри, рухливі ігри; словесний – пояснення, постановка проблемних питань; наочний – атрибути.

Обладнання:Кошик із фруктами; 3 стрічки різної довжини та кольору; 3 коробки однакової довжини, але різної ширини; 3 олівці різних за товщиною: товстий, тонкий, найтонший; 3 пірамідки різних за висотою; м'яч; 4 обручі; геометричні фігури: квадрати – 7шт., круги – 7 шт., прямокутники – 7 шт., трикутники – 7 шт.

Хід заняття

У гості приходить кіт Матроскін, з кошиком у руках, вітається, каже, що приніс дітям подарунки, але щоб їх отримати, треба відгадати всі загадки Матроскіна.

Діти сидять за столом

У цьому кошику лежать фрукти. Назвіть їх та скажіть скільки їх.

Який апельсин? банан?

Потім пропоную дітям заплющити очі, міняю місцями фрукти, коли діти відкриють очі, питаю:

Який тепер апельсин? банан?

Матроскін хвалить дітей і каже, що ці фрукти вони отримають у подарунок, якщо розгадають та інші його загадки. Пропонує пограти у гру «Відгадай, чого не стало?». (Діти переходять на килим).

На килимі лежать: 3 стрічки різної довжини, 3 коробки різної ширини, 3 олівці різної товщини, 3 пірамідки різної висоти.

Правила гри:

Хлопці заплющують очі, в цей момент прибираю один предмет. Треба сказати, чого не стало і охарактеризувати цей предмет. (Наприклад, прибрали найкоротшу стрічку).

Матроскін хвалить дітей та пропонує пограти у гру.

Фізкультхвилинка: «Вийшли миші одного разу»

Матроскін: А тепер я хочу дізнатися, чи знають діти частини доби? Ось чарівний м'яч, його треба спіймати та відповісти на запитання.

(Діти стоять на килимі по колу)

Ви снідаєте колись?

Мама приходить за вами в дитячий садок коли?

На вулиці темно, ви знаєте ліжко та лягаєте спати коли?

Ми обідаємо у садку коли?

Матроскін хвалить дітей та пропонує нову гру «Знайди своє місце»

Правила гри:

Взяти з підносу будь-яку геометричну фігуру. По музиці ви рухаєтеся по всій групі, із закінченням її ви повинні стати до того обруча, де лежить ваша геометрична фігура. Виграє та команда, яка першою збудується біля свого обруча.

Матроскін підбиває підсумок; каже, хто і в якій грі виявив себе; питає, що сподобалося хлопцям, дарує фрукти у подарунок.

Заняття закінчено.

Програмний зміст:

- закріпити вміння дітей визначати форму предметівна основі зіставлення з геометричними фігурами;

Порівнювати предмети за величиною та висотою;

Формувати навички кількісного та порядкового рахунку в межах 5;

Вправляти у порівнянні множин;

Розвивати вміння орієнтуватися у просторі (спереду, ззаду, ліворуч, праворуч, посередині), співвідносити певні види діяльності з відповідними часовими проміжками (ранок, день, вечір, ніч).

- розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення дошкільнят;

Матеріал: чарівний мішечок, 2 гвинтики, лист із завданням, предметні картинки (телевізор, праска, магнітофон, електрогодинник, холодильник), папір з двома смужками, 3 телевізори різні за величиною, 3 холодильники різні за висотою, геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник, прямокутник, куля, куб, циліндр), триколірні смужки, по 5 телевізорів та 5 комп'ютерів на кожну дитину, аркуш паперу, математика у дитячому садку, картинки електроприладів: телевізор, електрочайник, магнітофон, холодильник, праска, медальки

Хід заняття в середній групі дитячого садка:

Вихователь. - Діти, сьогодні, коли я прийшла до дитячого садка, біля дверей нашої групи я знайшла ось такі гвинтики. Як ви вважаєте, що це може бути? Давайте їх складемо в чарівний мішечок і подивимося, що станеться (гвинтики перетворюються на лист від Фіксиків).

Вихователь. – Діти подивіться цей лист від Фіксиків, а тут завдання. Хочете дізнатися, що це за завдання?

Ось перше завдання від Папуса

Ось предмети я зібрав

І малюкам відіслав

Щоб ви їх порахували

Місце кожного назвали.

Скільки всього?

Що варте першим?

Що вартує останнім?

Що стоїть між?

Що стоїть за?

Що стоїть перед?

Друге завдання від Масі

З технікою ми дружимо

Якщо треба: полагодимо і покладемо

Прошу вас дорогі малюки

Чим вирізняються ці предмети?

Скільки телевізорів? (Три)

Викладіть їх на зелену смужку від найменшого до більшого.

А тепер подивіться на холодильники, їх треба викласти на помаранчеву смужку від найнижчого до найвищого.

Третє завдання від Шпулі

Геометричні фігури на вас дивляться

Вони вас дуже просять:

«Предмети ви скоріше берете,

На який із нас схожі скажіть.

(Діти з чарівного мішечка дістають предметні картинки, називають предмет і визначають, якої форми предмет).

Четверте завдання від Ноліка.

Дуже хочу малюки

Але часу в мене немає,

Допоможіть мені, підкажіть відповідь!

Вихователь. - Викладіть цифровий ряд на зелену смужку.

На жовту смужку чотири телевізори.

На синю смужку комп'ютерів на один більше ніж телевізори.

Чого більше? На скільки комп'ютерів більше, ніж телевізорів?

Що потрібно зробити, щоб телевізорів та комп'ютерів стало порівну?

П'яте завдання від Гравця

Добре ви попрацювали-дітлахи

Завдання вмієте виконувати

Зараз усім малюкам час

Веселий танець починати.

Фізхвилинка «Фіксики»

Шосте завдання від Верти

Люблять Фіксики

Електроприлади ремонтувати

Ви швидше за стіл сідаєте

На аркуші їх правильно розташуйте.

Всередині листа поставте телевізор

Позаду телевізора поставте холодильник

Попереду телевізора поставте магнітофон

Праворуч від телевізора поставте електрочайник

Зліва від телевізора поставте праску тощо.

Сьоме завдання від Файєра

Я веселий Файєр

Приготував для вас загадки

Відгадки правильні назвіть

І малюнок із відповіддю на стіл покладіть.

Коли це діти бувають

Що сон чарівний настає

З неба місяць ясний світить

Хто з вас правильно відповість (вночі)

Діти прокидаються

Швидко одягаються

Роблять дружно все заряджання

Тому що звикли до порядку (вранці)

Дуже весело ми граємо

Фізкультурою займаємося,

Ще пісні співаємо

Це коли буває?.. (вдень)

Розлучатися нам час.

Ось уже й ми з тобою

Повертаємось додому.

Вогні миготять немов свічки,

Усі дадуть відповідь це? ………(вечір)

Підсумок. Рефлексія

Вихователь. - Ось і виконали всі завдання від Фіксиків. Ой, зачекайте, тут є ще в конверті. Це від Діда.

«Дякую вам діти, ви добре впоралися з усіма нашими завданнями. І ми на згадку про нас даруємо вам медалі.

Конспект заняття з математики
з дітьми середнього дошкільного віку
«У пошуках Колобка»

Склав: вихователь Iкв. категорії
дошкільного підрозділу ДБОУ колу №913
Гончарова Тетяна Львівна

Видидитячої діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, образотворча.

Цілі:

- Формування елементарних математичних уявлень у дітей у спільній ігровій діяльності з дорослими;

Закріплення знань дітей порядкового рахунку не більше 5;

Закріплення умінь розрізняти ліву та праву сторону;

Закріплення поняття "довгий - короткий", "багато - мало";

- Закріплення знання геометричних фігур.

Цільові орієнтири дошкільної освіти:

Розрізняє, з яких частин складено групу предметів, називати їх характерні особливості (колір, розмір, призначення).

Порівнює кількість предметів у групах на основі рахунку (в межах 5), а також шляхом поштучного співвідношення предметів двох груп (складання пар); визначати, яких предметів більше, менше, дорівнює кількості.

Вміє порівнювати два предмети за величиною (більше – менше, вище – нижче, довше – коротше, однакові, рівні) на основі докладання їх один до одного або накладання.

Розрізняє та називає коло, квадрат, трикутник, куля, куб; знає їх характерні відмінності.

Створює образи різних предметів та іграшок, об'єднує їх у колективну композицію. У дидактичних іграх протистоїть труднощам, підпорядковується правилам. Виявляє стійкий інтерес до образотворчої діяльності, гри.

Обладнання:ширма, ляльки бі-ба-бо до казки «Колобок», смужки різної довжини по кількості дітей, кошик з яблуками (5шт. червоних,5 шт. зелених), пластилін по кількості дітей, набір геометричних фігур по кількості дітей.

Вихователь: «Хлопці, я розповім вам одну історію про колобки Жили — були дід та баба. Ось і просить дід бабу: «Спеки мені колобок». Баба по засіках поскребла, по коморах помела, набрала дві жмені борошна і спекла колобок. (Колобок якоїсь форми?) Поклала його на вікно простигнути. Колобок лежав — лежав на віконці, йому набридло. Він зіскочив на лавочку, з лавочки на стежку і покотився до лісу. А дід із бабою у своїй хатинці сидять, плачуть: «Зник наш колобок, мабуть, у ліс укотився. Ой ой! Там багато звірів, вони скривдять нашого гарного рум'яного колобка. Ой ой! Як же нам бути? Що нам робити? Чекати коли повернеться колобок чи йти його шукати?

Діти:Не плач дід, не плач баба, ми вирушимо в ліс і приведемо колобка назад додому.

Вихователь:«Зраділи дід із бабкою, що хлопці такі добрі, хочуть допомогти.

Пішли діти до лісу, куди втік колобок. А до лісу ведуть дві доріжки, одна довга, а друга коротка. Якою ж доріжкою швидше дістатися до лісу? За довгою чи за короткою? Хлопці, як ви вважаєте? (відповіді дітей) Так, хлопці, короткою доріжкою швидше дійти до лісу.

Завдання 1.У вас на столі, у кожного, лежать дві смужки, доріжки, вони різні по довжині, їх треба порівняти і на коротку смужку покласти коло, яке лежить у вас на тарілці. Так ми дізнаємося, якою доріжкою треба йти.

Молодці, тепер ми швидко дійдемо до лісу.

Вихователь. Подивіться, хто це? (діти: зайчик)

Доброго дня, Зайчику, скажи, будь ласка, чи не бачив ти колобка?

Завдання 2.Зайчик відповідає: «Я бачив вашого колобка, але не скажу, куди він покотився, поки не допоможете мені. Послала мене мама за яблуками, просила принести 5 яблук зелених та 5 яблук червоних, а я рахувати не вмію, допоможете? (Діти вважають яблука і розкладають за кольором у два кошики) Чи порівну яблук? Як ви дізналися?

Зайчик подякував дітям і показав дорогу далі.

Ідемо-йдемо, а на зустріч вовк. Може у вовка спитаємо?

Привіт, вовку! Покажи, будь ласка, куди покотився Колобок?

Вовк:«Наліво, направо, а може направо, а може наліво? Вовку, ти не знаєш де ліво і право? Пограйся з нами і дізнаєшся.

Завдання 3.

Ліва та права (пісня-вправа із серії «Пальчикова гімнастика» О. Желєзнової)

Ось ліва (підняти ліву руку тильною стороною до себе) та права (підняти праву руку тильною стороною до себе)

Їх тільки так звати (тримати обидві руки піднятими).

Подружки нерозлучні

Завжди удвох йдуть (вдаряти долоньками по колінах імітуючи ходьбу).

І ліва (підняти ліву руку тильною стороною до себе) та права (підняти праву руку тильною стороною до себе)

Пішли одні гуляти (вдаряти долоньками по колінах імітуючи ходьбу)

Знайшли велику калюжу

І почали в ній скакати (одночас двома руками бити по колінах).

Усі мокрі холодні

Ідуть вони ледве (повільно вдаряти долоньками по колінах імітуючи ходьбу)

Раптом ліва (підняти ліву руку тильною стороною до себе) та права (підняти праву руку тильною стороною до себе).

Зустрічали лева.

А він відкрив таку пащу (зобразити руками пащу лева: кисті рук притиснути, пальці обох рук не повинні стикатися один з одним)

І страшно так гарчить (то поєднувати, то роз'єднувати пальці рук)

Що ліва (вдарити лівою рукою по коліну) біжить додому

І права (вдарити правою рукою по коліну) біжить.

До дому добігли (підняти руки над головою, зобразивши дах).

Дивіться: обидві (показати обидві руки).

Але тільки забули

Як їх тепер звуть (потиснути плічками).

Де ліва, де права

Не розібрати самим (потиснути плічками, руки в сторони).

Скоріше подивіться

І підкажіть їм (вихователь витягує дві руки вперед і звертається до дітей по допомогу)!

Вовк подякував дітям і показав дорогу далі.

Ідемо стежкою, бачимо сидить ведмідь.

«Мішеньку, вітаю, що ти тут сидиш і ревеш?»

Ведмідь:"Я голодний. Мені дуже хочеться їсти»

Діти: «Миша, ми тебе почастуємо горобиною, а ти нам покажи, куди покотився Колобок»

Завдання 4. Вихователь: «Давайте, почастуємо ведмедя горобиною. Якої форми горобина? (круглий), (діти ліплять горобину). Ось скільки горобини ми тобі ведмідь принесли. Не було у ведмедя горобини жодної, а тепер стало багато. Їж, Мишко!

Ведмідь наївся і показав дітям, куди покотився колобок. Ідемо далі, а на зустріч лисиця.

Діти:«Здрастуйте, лисице, чи не бачила ти колобка?»

Лисицявідповідає: «Колобок ваш у мене, не віддам його, якщо ви не допоможете мені. Були в мене гарні намисто. Зачепилися вони за гілочку і порвалися. Допоможіть мені намисто зібрати, а я вам віддам колобка»

Завдання 5. вихователь:«Ну що, хлопці, допоможемо лисиці? Подивіться, у вас на тацях лежать геометричні фігури, ось з них ми і викладемо намисто для лисиці. Ви уважно слухайте, яку фігуру я називатиму, таку фігуру ви й викладайте у себе на столі.

Діти викладають намисто з геометричних фігур, порівнюють із зразком (коло, квадрат, трикутник, прямокутник, коло, квадрат, трикутник)

Лисиця: «Дякую, діти, ось ваш колобок»

Вихователь: «Віднесемо колобка діду та бабі»

Діти. «От дід і баба, ваш Колобок»

Баба:«Дякую, дітлахи, що повернули колобка додому. А за це вам наш частування»

Назва: Конспект заняття з математики у середній групі «У пошуках Колобка»

Посада: вихователь
Місце роботи: Дошкільний підрозділ ДБОУ Школа №913
Розташування: м. Москва, Ставропольський проїзд, будинок 15

Конспект заняття з математики у середній групі "Чарівна країна фігур"

Щоб звичайне заняття стало цікавим і захоплюючим потрібно додати до нього сюжет якоїсь гри і всі діти зацікавляться виконанням завдань із задоволенням!
Конспект заняття з математики.
Тема:Подорож до табору: Геометричні фігури. (закріплення.)
Вікова група:Середня група.
Форма спільної діяльності:інтегроване заняття.
Форма організації:групова.
Навчально-методичний комплект:математика в дитячому садку 4-5 років / Автор-впорядник-В.П. Новікова.
Ціль:Вчити розрізняти і називати такі геометричні фігури: квадрат, коло, трикутник, прямокутник, вправляти у рахунку; вміти орієнтуватися у просторі.
Завдання:
Навчальні:
Розширювати знання дітей про постаті. Вчити групувати їх за кольором, величиною.
Розвиваючі:
Розвивати спостережливість, уважність.
Розвивати пам'ять і мова.
Виховні:
Сприяти вихованню колективізму та взаємодопомоги при роботі в команді.
Стимулювати інтерес до математики.
Виховувати навички культурної поведінки у суспільстві.
Матеріали:
Для дітей-картка з чотирма смужками, кружки (великі та маленькі) чотирьох кольорів: зелені, сині, жовті, червоні; геометричні фігури.
Для вихователя: Чотири кошики з наклейками фігур (наприклад, перший кошик трикутник, другий квадрат…) Геометричні фігури за кількістю дітей різного кольору. Чотири мішечки різного кольору: зелений, синій, жовтий, червоний. Три ключі. М'яка іграшка.
Хід заняття.
Вихователь запрошує дітей на килимок всі хлопці підходять встають у коло в центрі кола знаходиться вихователь і пропонує їм вирушити в країну не в просту, а чарівну-геометричну і в цій країні все складається з фігур. Вхід у цю країну зачарований для того, щоб розчарувати вхід у чарівну країну, потрібно отримати три чарівні ключі.
П: Запрошую всіх дітей
В дорогу вирушить швидше
Чекають на вас випробування
Складні завдання.
Шлях наш буде довгий із перешкодами. Хлопці ви готові вирушити у таку подорож?
Д: Так готові.
П: У такому разі можна вирушити в дорогу. Вихователь разом із дітьми підходять до першого столу. На столі лежать геометричні постаті.
Наше перше завдання: На столі лежать різні фігури необхідно по черзі брати по одній фігурі і називати їх.
Д: Кожен по черзі бере фігуру зі столу і чітко називає ту фігуру, яку взяв.
З: Молодці хлопці ви все правильно відповідали. Ми правильно пройшли перше завдання шлях до нашої країни стає коротшим ми отримали наш перший ключ. (ключ лежав під останньою фігурою.) Переходимо до другого завдання:
На стільчиках у групі стоять чотири кошики на кожній приклеєні фігури (коло, квадрат, трикутник, прямокутник)
П: Хлопці кожного з вас у руках фігури наше завдання згрупувати всі фігури за величиною. Для цього у когось квадрати встаньте до кошика з квадратом. У кого кола встаньте до кошика із колом. У кого прямокутники встаньте до кошика прямокутника. І у кого трикутники встаньте до кошика із трикутниками.
Д: Знаходять свої кошики та встають.
П: Хлопці якщо ви готові підніміть свої фігури вгору. Молодці тепер покладіть фігури у свої кошики. І в одному з кошиків діти знаходять другий ключ. Тепер ми можемо рухатися далі.
Підходять до килимка, а там весь килимок усипаний різними фігурами різного кольору. (Поки діти виконували завдання молодший вихователь висипав фігури на килимок.)
На килимку лежать чотири мішечки різного кольору.
З: Хлопці це наше останнє завдання. Для того щоб отримати третій ключ вам необхідно зібрати і згрупувати фігури за кольором, потім скласти їх у мішечки.
Д: Виконують завдання та в одному з мішечків знаходять третій ключ.
З: Молодці хлопці ви впоралися із завданням. Чарівна країна розчарована!
Хлопці поки країна була зачарована в магазині «посуди» всі чашки переплутали полиці потрібно допомогти навести лад у магазині для цього сядьте за столи у кожної дитини картка з чотирма смужками та 14 гуртків.
Вихователь пояснює. Це (показує на гуртки) Великі і маленькі чашки.
Їх треба розставити по полицях хто як хоче»
Варіанти можуть бути такими:
-Купки лежать безладно на кожній полиці;
-Купки лежать на двох полицях (великі і маленькі)
-Купочки розкладені за кольором на чотирьох полицях.
Вихователь запитує у кожного, як він розклав чашки і на якій полиці їх більше, на якій менше.
Можна запропонувати дітям розкласти їх так, щоб на кожній полиці стояли чашки одного кольору. Запитайте яких «чашок» більше: червоних чи синіх; жовті або зелені.
З: Молодці хлопці навели лад у магазині тепер жителі чарівної країни зможуть прийти до магазину та легко вибрати чашки. Пропоную вам прибрати іграшки та вирушити на прогулянку там буде ще багато цікавого.
На вулиці можна провести гру: «Найди сховану іграшку.»
За допомогою лічилочки вибирається ведучий:
Чайки жили біля причалу,
Їхня річка водою гойдала.
Раз два три чотири п'ять-
Допоможи їх порахувати.
Ведучий виходить за двері. Діти ховають іграшку. Щоб її знайти, ведучому дають напрямки: «Іди від гойдалки до пісочниці, від пісочниці поверни праворуч, зроби три кроки і там шукай»
Варіанти гри: Вихователь позначає напрямок асфальту стрілками різного кольору. Дитина вказує напрямок: «З початку йди туди, куди показує синя стрілка, потім пройдеш три кроки і там шукай.»
При повороті дитина повинна сказати, куди вона повернула: праворуч або ліворуч.
Гра проводиться кілька разів за бажанням дітей.

Нове на сайті

>

Найпопулярніше