Додому Ходова Сценарії на день знань для учнів початкових класів. Методична скарбничка Теми для 1 вересня у початковій школі

Сценарії на день знань для учнів початкових класів. Методична скарбничка Теми для 1 вересня у початковій школі

«День цікавих уроків».

Вчитель МБОУ «ЗОШ №2, м. Щігри, Курська область»: Кретова Оксана Анатоліївна

Цілі:

    Зробити незабутнім початок навчального року, допомогти плавно перейти від літнього відпочинку до навчання, використовуючи ігрову форму діяльності.

    Розвивати пам'ять, увагу, кмітливість, логічне мислення, мова

    Виховувати вміння працювати спільно, узгоджувати свої дії.

Хід заходу.

1. Організаційний момент.

Здрастуйте, шановні батьки, гості, дівчата та хлопчики!

Сьогодні у нас радісне свято – перший шкільний день після канікул. Вітаю вас, хлопці, із початком нового навчального року. Нехай у нас у класі буде світло від бажання множити свої знання та вміння, тепло від доброго ставлення один до одного. Хочу вам побажати здоров'я, побажати успіхів у навчанні хлопцям, а батькам – терпіння та розуміння, адже попереду у нас із вами, хлопці, нові уроки, складні завдання, важкі диктанти.

Подяка батькам

Вчитель. Хлопці! Подивіться на своїх батьків, вони справді дуже за вас хвилюються. І щоб у вас сьогодні вийшло свято, вони заздалегідь підготували наш клас: під час літніх канікул навели в ньому чистоту та створили затишок.

(Вручення подяк батькам, які допомогли підготувати клас до нового навчального року.)

Я знаю, що всі готувалися до цього свята, а кілька наших учнів вивчили навіть вірші до Дня знань. Їм слово. (Діти читають підготовлені вірші.)

Здрастуйте, рік навчальний, шкільний!

Добре, учні!

Передзвоном дзвоновим

Нехай дзвінять, дзвінять дзвінки!

Дзвін, дзвінок! Ланки, дзвінок,

Відкриваючи уроки.

Ми до знань рухаємося вперед,

Втоми не знаючи!

Дзвінить дзвінок: і веселий, і горласт.

І радістю душа переповнюється,

І розквітають обличчя у хлопців:

Настав час, уроки починаються!

Дзвенить дзвінок,

Розсипавши веселий сміх, -

Він скучив у літню годину по нас.

Добрий день, школа, дорога школа!

Добрий день, наш затишний, світлий клас!

А осторонь стоять батьки

І з хвилюванням на нас дивляться,

Наче вперше побачили

Дорослих своїх хлопців.

А ми вам обіцяємо

У навчальному році не лінуватися,

Старатися старанно вчитися,

До вершин знань прагнути,

Результатів високих досягти!

2. Повідомлення плану заходу.

А зараз, на честь свята, ми матимемо «День цікавих уроків». Цей день допоможе вам трохи оновити знання з різних предметів та налаштувати себе на новий навчальний рік.

Сьогодні у розкладі.

1. Легка фіз-ра

2. Казкова література.

3. Жартівлива математика

4. Пустотлива музика

5. Кумедна граматика.

6. Технологія «Бажань»

Я сподіваюся, що ці цікаві уроки вам сподобаються.

Нам необхідно розділитися на групи та виконувати завдання. Наприкінці всіх уроків ми підіб'ємо підсумок і дізнаємося, наскільки Ви готові до нового шкільного року.

1 урок. -КАЗКОВА ЛІТЕРАТУРА.

Завдання 1.

Вам пропонується відповісти на запитання.

Запитання:

1. На чому мандрував Ємеля? (На пічці)

2. У кого перетворилося гидке каченя? (У лебедя)

3. Повітряний транспорт відьма? (Ступа, мітла)

5. Домашній птах, який може нести золоті яйця? (Курочка Ряба)

9. Тварина, яку дуже важко тягнути з болота? (Бегемот)

12. Його письменник Носов послав на Місяць? (Незнайка)

13. Улюблена тварина старої Шапокляк? (Щур Лариска)

Найкращий продавець п'явок (Дуремар)

Скільки козенят у багатодітної кози? (7)

Гордість Варвари-краси (коса)

Мальвіни (П'єро).

Мисливець, який ходить на полювання з фотоапаратом (пісок Шарик)

Героїня казки, що втратила кришталевий черевичок? (Попелюшка)

Крісло для царя? (Трон)

Завдання 2.

- Про яке прислів'я йдеться?

    Омут - чорти (у тихому вирі чорти водяться)

    Час – година (справі – час, потіху – година)

    Праця - рибка (без праці не витягнути і рибку зі ставка)

    Кути - пироги (не червона хата кутами, а червона пирогами)

    Одяг – розум (по одягу зустрічають, а за розумом проводжають)

    Дружба - служба. (Дружба дружбою, а служба службою.)

Це був перший урок.

2 урок - Легка фізкультура. «Пограй-но».

Приготували руки.

1завдання.Отже,
День Знань ми зараз відкриємо,
Чудо-ігри тут влаштуємо.
Поверніться всі одне до одного
І потисніть руки другові.
Руки вгору все підніміть
І зверху поворухніть.
Крикнемо весело: "Ура!"
Ігри починати час!
Ви один одному допомагайте,
На запитання відповідайте.
Тільки ТАК і тільки НІ
Дружно дайте мені відповідь.
Якщо НІ ви кажете,
То ногами постукайте.
Якщо кажете ТАК,
У долоні аплодуйте тоді.

Для початку ми зберемо ВЕЛИКИЙ рюкзак, який візьмемо із собою.
(Діти повинні відповідати "Так" (плескати) або "Ні" (тупотіти))
(Малюнок рюкзака)
На дно кладемо кульок цукерок? (ТАК)
А міліцейський пістолет? (НІ)
Туди покладемо вінегрет? (НІ)
А може, усмішило світло? (ТАК)
Покладемо стиглий апельсин? (ТАК)
А продуктовий магазин? (НІ)
Квітів кошик для друзів? (ТАК)
А різнобарвних кренделів? (ТАК)
Салат покладемо у сумку? (НІ)
Кладемо посмішку та успіх? (ТАК)
Завзятий дитячий дзвінкий сміх? (ТАК)

Вчитель: Чудово!

А зараз ми з вами пограємось у гру "Це я, це я, це всі мої друзі"

Хто ватагою веселою
Щодня йде до школи?
- Хто з вас зберігає в порядку
Книжки, ручки та зошити?
- Хто з вас малюків
Ходить брудний до вух?
- Хто летить уперед так скоро,
Що не бачить світлофора?
- Знає хто, що червоне світло-
Це означає ходу немає?
- Хто морозу не боїться,
На ковзанах летить як птах?
- Хто з вас приходить до класу
Із запізненням на годину?
- Хто свій урок
Виконує точно вчасно?
- Хто з вас не ходить похмурий,
Любить спорт та фізкультуру?
- Хто з вас хочу дізнатися,

Урок 3. Жартівна математика. .

Розв'яжіть завдання.

1. Три хлопчики – Коля, Андрій, Вова – вирушили до магазину. Дорогою вони знайшли 3 копійки. Скільки копійок знайшов би Вова, якби він вирушив до магазину один? (3)

2. У кімнаті 4 кути. У кожному кутку сидить кішка. Проти кожної кішки сидять по 3 кішки. Скільки всього кішок у кімнаті? (4)

3. Поле орали 7 тракторів. 2 трактори зупинилися. Скільки тракторів у полі? (7)

4. Шевець вирішив полагодити дві пари черевиків. На кожен каблук він наб'є набійку, кожну набійку він приб'є двома цвяхами. Скільки набійок та цвяхів йому знадобиться? (4 та 8)

5. Баба Яга у ступі в гості до Кощія Безсмертного летить 80 хвилин, а назад 1 год 20 хв. Чому? (Відповідь: 1година = 60 хвилин, 60 + 20 = 80 хвилин)

6.Горіло 4 свічки, одна згасла. Скільки свічок лишилося? (1)

7. У люстрі горіло 6 лампочок, одна згасла. Скільки залишилось? (6)

8. В одного чоловіка спитали, скільки в нього дітей. Він відповів: «У мене чотири сини, і кожен має сестру». Скільки ж у нього дітей? (5 дітей: 4 сини та 1 дочка.)

Математика

1. У дворі кури. У всіх курей 10 ніг. Скільки курей у дворі? (5)

2. У люстрі 7 лампочок, 5 із них перегоріли. Скільки лампочок треба замінити? (5)

3. Два дачники йшли із села до міста, а назустріч їм ще п'ять дачників. Скільки дачників йшло із села до міста? (2)

4. Віра та Надя – сестри. Віра сказала, що має двох братів, і Надя сказала, що має двох братів. Скільки дітей у сім'ї у Віри та Наді? (4)

5. У якому разі, подивившись на число 5, ми говоримо 17? (Коли дивимося на годинник)

6. У Марини було одне ціле яблуко, дві половинки та чотири четвертинки. Скільки яблук було в Марини? (Три)

7. У багатьох казках герої вирушають за «тридев'ять земель». Скільки це земель потрібно пройти? (тричі по дев'ять, тобто 27)

8. На столі стояли 4 склянки з ягодами. Хлопчик з'їв 1 склянку ягід. Скільки склянок залишилося?

4 урок - ОЗОРНА МУЗИКА (Чарівник-недоучка)

Інсценування пісні

5.Кумедна граматика.

відгадай загадку і у відгадці знайди орфограму:

Він ходить, голову задерши,

Чи не тому, що важливий граф.

Не тому, що горда вдача,

А тому, що він… ( жираф)

З гарячої криниці

Через ніс водиця ллється. ( чайник)

Я маковою крупинкою

Впала на стежку,

Зупинила вас

Закінчила розповідь. (то чка)

З бородою, а не старий,

З рогами, а не бик,

Доять, а не корова,

З пухом, а не птах,

Лико б'є, а лаптей не плете. (до оза)

Замість хвостика – гачок,

Замість носа – п'ятачок.

Паць дірявий,

А гачок вертлявий. (свин ья)

Ворожіння

Вчитель. Яким буде для вас новий навчальний рік? У конверті – картинки. Витягуйте по одній, а я вам розтлумачу, що на вас чекає у новому навчальному році.

(Учні по одній витягують картки з картинками.)

ПТАХ. Успіх, як пташка, непостійний, то прилетить, то відлетить. Не позіхай, спіймай її і тримай міцно!

МОРОЖЕНЕ. Воно таке холодне, чекай на неприємності, але щоб вони тебе не турбували, краще вчи домашні завдання!

КВІТКА. Не забудь привітати кохану вчительку з початком навчального року! Настрій у неї весь рік буде чудовим!

КІТ ВЧЕНИЙ. Мудрість у книгах! Читай більше, ходи частіше в бібліотеку!

ГРЕЦЬКІ ГОРІХИ. Ти маєш з особливою старанністю гризти граніт знань. Вчи всі правила!

М'ЯЧ. Не забувай протягом усього навчального року активно займатися фізкультурою. Пам'ятай: у здоровому тілі здоровий дух!

СОНЦЕ. Будь теплим і лагідним, як сонечко, тоді й друзів у тебе буде багато. Усі захочуть погрітися у променях твоєї доброти!

ЗОЛОТА РИБКА. Усі твої бажання збудуться лише за однієї умови - не запізнюйся до школи!

Ваза. Будь спостережливим, зауважуй красу навколишнього світу. По малюванню та праці у щоденнику будуть лише п'ятірки.

ПЛАТОЧОК. Тобі доведеться трохи поплакати... наприкінці навчального року. Тобі так сподобається вчитися, що ти не захочеш іти на літні канікули.

МИЛО. Будь чистим, охайним, чемним. Не забувай усміхатися директору – можливо, він тебе й не викличе до свого кабінету.

ГЛОБУС. На тебе чекає подорож. Куди і коли – поки що незрозуміло. Головне, не плавай біля дошки, відповідай упевнено, без помилок!

КОНЬ. Пам'ятай, що школа не іподром. Носитися коридором, як кінь, риссю, галопом, іноходдю небажано.

СКРІПКА. На тебе чекає зустріч з хорошим другом.

Лампочка. Тебе осяяє геніальна ідея.

Лінійка. Ти прийдеш до знань прямою доріжкою.

КНОПКА. Вчи уроки, а то буде «прикол».

РУЧКА. Не забувай записувати домашнє завдання.

КЛЮЧ. Ти обов'язково знайдеш ключ до знань.

МУШЛЯ. Цього навчального року ти дізнаєшся багато про підводний світ.

ЦУКЕРКИ. На тебе чекає солодке життя.

"Дерево бажань".

Тут росте дерево бажань. Він має тільки стовбур і не вистачає листочків.На парті у кожного з вас лежить листок. Напишіть на ньому свої побажання, чого б ви хотіли досягти в 3 класі або чого ви чекаєте від цього навчального року. Свою фразу можете почати словами: "У 3 класі я ....". І не забудьте підписати своє ім'я та прізвище. Ці листочки ми повісимо на дерево, а наприкінці року дістанемо його і разом з вами подивимося, чи справдилися ваші мрії...

Ось і осінь. Здрастуйте, школа!

Продзвенів дзвінок веселий,

І ввійшли ви вперше

У світлий та просторий клас!

Що тут потрібне? Не лінитися

І старанно вчитися,

Щоб про все на світі знати

І п'ятірки отримуватимуть.

Ви всі знайомі один з одним. Подивіться на тих, хто праворуч, ліворуч, позаду вас, подивіться навколо себе, посміхніться всім. Хлопці, а як ви вважаєте, про що говорить посмішка?

А ще усмішка говорить нам про те, що у нас гарний настрій. Давайте постараємося, щоб щодня у школі починався з посмішки.

Ви готові отримувати хороші оцінки у школі? А які?

Гра "Оцінки".

Заздалегідь виготовте з картону оцінки - 2, 3, 4, 5. Двійок і трійок виготовте по 2 штуки, а четвірок і п'ятірок - з розрахунку по 2-3 хороші оцінки на кожну дитину. Вчитель демонструє "оцінки", показує, що там є двійки з трійками. Заздалегідь зробіть пакет із потайним відділенням. Для цього береться звичайний папір для подарунків. На дно приклеюється додатковий шар паперу так, щоб вийшла таємна кишенька. Всі оцінки демонстративно кладуться в пакет, але двійки і трійки акуратно відокремлюємо додаткову кишеньку. Під час конкурсу вчитель проходить рядами, діти засовують руку в пакет та витягують по 2-3 оцінки. Зрозуміло, що всі діти витягують лише добрі оцінки.

Оце дива! Дивіться, у вас у всіх лише 4 та 5! А де ж двійки та трійки? Ану, побачимо! (Засовує руку в пакет і з таємної кишеньки витягує всі двійки та трійки, показує їх дітям). Дивіться, трійки та двійки залишилися в пакеті! Отак дива! Це означає, що у нашому класі не буде двієчників. Давайте все дружно поплескаємо в долоні, щоб це чаклунство збулося, і ви вчилися тільки на хороші оцінки.

Ой! Хто це стукає до нас. Напевно, хтось запізнився. (Входить листоноша Пєчкін з листом)

«Здрастуйте, дорогі хлопці!

Я, королева країни Знань, поспішаю привітати вас з першим шкільним днем, побажати вам вчитися тільки на п'ять, більше цікавого в моїй країні дізнатися і запрошую вас до першої шкільної подорожі до безмежної Країни Знань. Сподіваюся, що ваша подорож буде цікавою та корисною. Королева Знань"

Вирушимо у подорож?

Я пропоную вам відправитися вподорож на шкільному кораблі.

(На дошку вивішується макет). Щоб зайняти свої місця на кораблі, візьміть олівець і напишіть своє ім'я на кружечку (можна намалювати обличчя), що лежить на парті. Тепер приклеїмо ці кружечки на наш корабель. Чи готові? Вирушаємо до 1 станції.

1 станція "Дізнавай- ка".

Вчитель: Наш корабель причалив до станції "Дізнайся - ка". Тут нас зустрічаєНезнайка. Він підготував загадку.

Стоїть веселий світлий будинок,

Спритних дітей багато в ньому,

Там пишуть і вважають,

Малюють та читають.

Що це за чарівний дім?

(Школа).

Як називають дітей, які навчаються у школі? А хто такі школярі?

Як інакше їх можна назвати? (Учні) Сьогодні ви переступили поріг нашої школи не як гості, а як учні. У кожній школі є своїправила, які має виконувати кожна дитина.Хочете знати які?

Ну, хлопці, цур, молчок!

Починається урок.

Щоб стати учнем,

Потрібно знати нам ось про що.

Відповісти хочеш – не галасуй.

А тільки руку підніми.

Відповісти хочеш - треба встати,

Коли ж сісти дозволять – сядь.

Парта – це не ліжко

І на ній не можна лежати.

Ти сиди за партою струнко

І поводься гідно.

Чи готові ви виконувати ці правила?

Тоді батьки зачитають для васнаказ. А ви, коли вас запитуватимуть "Ви готові?" дружно відповідайте "Готові".

Ось прийшла бажана година,

Ти зарахований до першого класу

Ти друже послухай нас

Ми даємо тобі наказ!

Ви готові?

Вранці рано прокидайся

Гарненько вмивайся

Щоб у школі не позіхати

Носом парту не клювати

Ви готові?

Привчай себе до порядку

Не грайся з речами в хованки

Кожною книжкою дорожчі

У чистоті портфель тримай!

Ви готові?

Одягайся акуратно

Щоб дивитися було приємно

На уроках не хихикай

Стілець туди – сюди не рухай!

Ви готові?

Не дражнись, не пізнайся

У школі всім допомогти намагайся

Даремно не хмурся, будь сміливішим

І знайдеш собі друзів!

Ви готові?

Всім про школу розкажи

Честю школи дорожчі

Щоб отримувати позначку "5"

Ви готові?

Молодці! Перше випробування витримали. Пливемо далі до 2 станції.

2 станція «Збирай-ка».

Гра «Збери портфель»

- Я маю шкільний предмет, відгадаєте, прослухавши загадку.

Новий будинок несу в руці,

Двері будинку на замку.

Тут мешканці паперові,

Усі дуже важливі.

(Портфель)

А тепер допоможітьНезнайці зібрати правильно портфель до школи. Допоможете? Слухайте загадку, шукайте відгадку у мене на столі та кладіть у портфель на своє місце.

(Складання речей у портфель по порядку)

1.Я всіх знаю, всіх навчаю.

Але сама завжди мовчу.

Щоб зі мною подружитися,

Треба грамоті вчитися.

(Буквар)

2.То я в клітку, то в лінійку,

Написати на мені зумій - ка,

Можеш і намалювати,

Що я таке?

(Зошит)

3.Не схожий на чоловічка,

Але має він серце.

І роботі цілий рік

Він серце віддає.

Пише він, коли диктують,

Він і креслить, і малює,

А сьогодні ввечері

Він розфарбує мені альбом.

(Олівець)

4. Я люблю прямоту,

Я найпряміша,

Зробити рівну межу

Усім допомагаю.

(Лінійка)

5. Свою кіску без побоювання

Вона вмочує у фарби.

Потім забарвленою кіскою

В альбомі водить сторінкою.

(Пензлик)

6. У мене замурзана спинка.

Але совість у мене чиста -

Помарок стерла я з листа.

(Гумка)

7. Я потрібна вам для порядку

Даремно сторінки не гортай.

Там, де я лежу, читай.

(Закладка)

8. Що за паличка у руці

Швидко креслить на листку?

Все, що потрібне, написав?

Поклади її в пенал!

(Ручка)

9. Я весь світ зліпити готовий

Будинок, машину, двох котів.

Я сьогодні володар -

У мене є... (пластилін)

10. На коробку я схожий,

Ручки ти в мене кладеш.

Школяре, ти мене впізнав?

Ну, звичайно, я... (пенал)

Я пропоную відгадати шкільні звуки. Увага! Закрити всім очі!

(пензлик у склянці, дзвіночок, ножиці ріжуть папір, точилка та олівець, гортаються сторінки підручника, розфарбувати олівцем). Молодці! Знаєте, чим у школі займаються учні.

Ну що ж і це випробування ви витримали. Пливемо далі.

3 станція «Змикай-ка»

(На дошці написано слова) – Прочитайте, що написано на дошці.

Мама тато бабуся дідусь сестра брат я

Як можна назвати всіх одним словом? (родина)

Нехай ваша сім'я допомагає вам навчатися, підтримує вас і радіє кожній вашій удачі.

А тепер вирішуємо всією сім'єю важке завдання.

Гра "Казки-перепутки".

Завдання: відгадати, з яких казок складається моє оповідання.

Лігла Снігова королева спати на горошинку, але заснути не змогла, бо Бременські музиканти всю ніч грали музику під вікном, а Кіт у чоботях танцював із Попелюшкою, а Хлопчик із пальчик із Червоною шапочкою співали пісні.

(7 казок : "Снігова королева", "Принцеса на горошині", "Бременські музиканти", "Кіт у чоботях", "Попелюшка", "Хлопчик з пальчик", "Червона шапочка").

Молодці, хлопці! Впоралися ви з моїми завданнями. Вважаю, що вас усіх можнаприйняти у шкільне братство та присвоїти горде звання ПЕРШОКЛАСНИК. А зараз настав момент для урочистого виголошенняклятви першокласника, після якої ви станете членами великої та дружної шкільної родини!

КЛЯТВА ПЕРШОКЛАСНИКА

І в ранці носити "добре" та "відмінно".

Клянусь!

Клянуся в тому, що я буду дуже старатися

З друзями моїми більше не битися!

Клянусь!

Клянуся я дитиною вихованою бути,

Не бігати школою, а кроком ходити.

Клянусь!

А якщо порушу я свою клятву,

Тоді я молочний свій зуб віддаю,

Тоді обіцяю мити вічно посуд,

І на комп'ютері грати я не буду!

Клянусь!

Дитиною завжди ідеальною я буду

Клянусь!

Важко дітей своїх виховати,

Багато чого потрібно для цього знати.

Батькам я хочу побажати:

Дітям завжди у всьому допомагати,

У школу з ранку дитину зібрати,

Напуття вчасно дати добрі,

А у вихідний не забути погуляти,

Щоб хвороб усіх уникнути,

Треба ще дітей гартувати,

Збори також все відвідувати,

Школі у міру сил допомагати.

А головне - без сумніву -

Бажаю я вам терпіння!

Шановні батьки! Настала і ваша черга датиклятву батьків першокласників!

Клятва батьків першокласників

Присягаюсь (будь я мати або будь я батько)

Дитині завжди говорити "Молодець"!

Клянусь!

Клянуся я в навчанні дитини не "будувати",

Клянусь разом із ним іноземний освоїти.

Клянусь!

За двійки клянуся я його не лаяти

І робити уроки допомагати йому.

Клянусь!

А якщо порушу я клятву мою,

Тоді я останній свій зуб віддаю,

Тоді мою обіцяю дитину

Годувати щодня вареним згущеним молоком!

Клянусь!

Тоді ідеальним батьком буду

І клятви моєї ніколи не забуду!

Клянусь!

Ось і добіг кінця ваш перший урок Знань. Завтра ми продовжимо нашу подорож країною Знань

Дзвінить дзвінок веселий,

Дітей, скликаючи до класу.

Відчинені двері школи

Тепер завжди вам.

Ці слова означають, що з сьогодення школа № 1 для вас другий дім і вас завжди раді бачити в ній. А тепер усміхнемося один одному і нехай це буде доброю традицією.

На дошці: Ми будемо разом (спочатку закрито)

4 зими - 816 днів

4 весни - 32 тисячі уроків

4 осені - 50 тисяч годин

Чи може хтось пояснити, що означають ці цифри та слова?

Може, вам тепер стане зрозуміліше? (відкриваю перший рядок)

Так, ви маєте рацію, саме стільки зим та весен, днів та уроків ми будемо з вами разом.

(На плакат з кораблем додається заголовок«Країна Знань»)

Подорож наша на цьому не закінчена і триватиме ще багато років, а щоб сьогоднішнє свято вам запам'яталося надовго, вам я приготувала невеликі подарунки. (Вручення книг та кульок.)

Вітаю,

Дорогі хлопці!

Я, королева країни Знань,

Поспішаю привітати вас

З першим шкільним днем, побажати вам вчитися тільки

На 5, більше цікавого в моїй країні дізнатися

і запрошую вас до першої шкільної подорожі до безмежноїКраїну знань . Сподіваюся, що ваша подорож буде цікавою та корисною.

Королева Знань

День знань у початковій школі. Сценарій свята

Сценарій «Доброго дня, школа!»

Сторожєва Олена Дмитрівна, педагог-організатор, МАООУ «Ленінська санаторна школа-інтернат», Пермський край, с.Ленінськ
Опис матеріалу:Сценарій «Доброго дня, школа!» розрахований на молодший шкільний вік (7-11 років). Цей матеріал буде корисним для вихователів груп продовженого дня, класних керівників, вчителів, педагогів-організаторів.
Мета заходу
- Відкриття нового навчального року, мотивація відповідального ставлення до навчання.
Завдання:
- Розвивати комунікативні здібності учнів;
- виховувати моральні цінності та повагу школярів один до одного, до вчителів, батьків та оточуючих;
- прищеплювати любов та повагу до школи, її традицій;
Діючі лиця:Розум, Розум, Ємеля, Щука (голос за кадром), три порося, ведучий.

Обладнання: музична апаратура із записами шкільних пісень та гімну, костюми поросятам, риба (макет), машинка, картки з цифрами, костюм Ємелі

Хід заходу:

Голос за кадром: Іди, друже на захід,
А потім на схід,
Потім зверни на північ
І трішки на південь.
Тоді ти без помилки
І обов'язково вчасно
Знайдеш королівство
Небачених наук.
Ведучий: Доброго ранку, дорогі гості, вчителі, учні та шановні батьки! Добре – не лише через ясну погоду, а насамперед через добро, яке воно нам несе.
Місяць вересень – місяць початку навчання, нових зустрічей із величезним світом знань, який готові відкрити вам вчителі. Доброго настрою вам – і тим, хто прийшов сюди вперше, і тим, хто прожив стільки цікавих та корисних років у нашій школі. Добра всім гостям та учасникам нашого свята.
Кричалки.
Як вас багато дітлахи!
І дівчата та хлопчики!
Ми зараз вас порахуємо.
І про вас ми дізнаємося.
Нас у школі і не злічити!
Другокласники, ви тут? (Тут!)
Отже, ми будемо друзями!
Третєкласники, ви з нами? (З вами!)
І четвертий, як завжди,
Новій зустрічі раді? (Так!)
Ну, клас третій, що принишкли?
Від навчання ви відвикли?
Це, братики, не біда!
Усі хочемо вчитися? (Так!)
Десь поруч клас другий-
Дуже славні хлопці!
У школі вам завжди
Добре живеться? (Так!)
Клас четвертий не простий,
Він майже випускний.
Дайте нам чесне слово?
До випробувань готові? (Так!)
Гей, випускники, вставайте,
Хором дружно відповідайте!
На іспитах отримувати
Що ми будемо? Тільки… (П'ять!)
Тут і всі вчителі-
Ваші найкращі друзі.
Гей, давай-но, дітлахи,
Прокричимо їм усім «Ура!»

(виходять Розум і Розум)
Розум: Привіт, Розум!
Розум: Привіт, Розум!
Розум: Як здоров'я?
Розум: Добре, Куме!
Розум: Що чути? Які звістки?
Розум: Розум та розум нині на честі
З нами дружбу поведеш-
Так ніде не пропадеш!
Розум тебе зігріє в холоднечу,
Розум дасть обід та вечерю.
Розум: Зі вправністю і з полюванням
Впораємося з будь-якою роботою,
З нами горе – не біда!
З нами дружба – назавжди!
Розум: Так, літо скінчилося ... час прийматися зачепило! Дивись, скільки у нас новобранців! І всі вони хочуть навчатись. Настав час розпочинати навчання, перемагати, досягати нових висот.
Розум: А чи всі хочуть навчатися? Вгадайте, в якій казці були два розумні брати. З ними третій був – дурень, брехня та пустомеля. Ну, а звали його як? Правильно, Ємелю!
(виходить Ємеля) Пісня: На російській пічці Ємеля до річки.
Ємеля: У того не буде хворості
Хто з ранку йде за хмизом.
А хто вдома сидить, та у віконце дивиться
Той і свої кістки не підніме з лави!
Піч, піч,
Дай містечко!
Дай тепла біля свого кута!
Розум: Ех, Емеля, Емеля, пустобряк ти і пустомеля!
Ємеля: Ось! І так усе життя! Ну нічого! Я зараз відігріюся трошки, валянки просушу, та й піду за водою! А як зачерпувати стану-витягну Цар-щуку! Вона мене проситиме: «Відпусти, мовляв, Ємелюшка на волю, а я всі твої бажання виконувати буду». Тут вже в мене зовсім інше життя піде - по Щучому веління, за моїм хотінням! Ось як діється! А то все – дурень та дурень! Чи не піти по воду?
(Виходить, повертається з відром, у відрі - щука)
Ємеля: Ось так штука!
Глянь-но, щука!
Заварю собі вуху!
Щука: Не вари мене, не вари! Я риба стара, не смачна, тванню пахну!
Ємеля: Ух, яка риба балакуча попалася!
Щука: То й воно! Хто з тобою-дурнем розмовлятиме окрім мене?
Ємеля: А я тебе зараз з'їм!
Щука: Не їж мене, емелю! Я тобі принесу щастя, нові горизонти в житті відкрию.
Ємеля: Які горизонти, зубаста?
Щука: А такі. Ось хто ти є на сьогоднішній день? Неосвічена людина. А я тебе в хорошу школу пристрою. Читатимеш, писатимеш, грамоті навчатимешся.
Ємеля: Не подобається мені все це! Давай краще, як раніше. За щучим велінням, за моїм хотінням!
Щука: Ну, як хочеш!
Ємеля: Зараз я подумаю, щоб мені попросити у цієї рибки?

(виходить Розум)
Розум: Ну, Ємеля, не хоче вчитися! А у нас у школі настає новий навчальний рік. Скільки на вас чекає цікавих відкриттів, зустрічей з улюбленими вчителями!
Вед: Дорогі хлопці! Шановні колеги! Вітаємо вас із новим навчальним роком!
Вчитель-слово дороге
У слові тому - тепло і світло,
І сьогодні у це свято
Даруємо вам букет квітів!
(під музику вручають квіти)
Ємеля: Слухай, Розум! А хто ці великі розумні люди?
Розум: Це наші шановні вчителі!
Ємеля: Які чудові! А ось усі ці чоловічки, хто це?
Розум: А це допитливі учні.
Ємеля: А чому ці чоловічки великі, а ось ті зовсім маленькі?
Розум: Маленькі теж хочуть вчитися.
Ємеля: Це чудово! Такі маленькі – і вже прийшли до школи! А вони не бояться?
Розум: А давай у них спитаємо! Ну, малі люди, ви хочете вчитися?
Ємеля: Гаразд, подумаю: вчитися мені чи грітися на печі?

(виходять три порося)
Вед: Здрастуйте, поросятки, що ви такі сумні?
1-е порося: Мене звуть Іф-Іф.
Друге порося: Мене звуть Аф-аф.
Третє порося: Мене звуть Уф-Уф.
Разом: У нас вкрали літери у наших іменах.
Перший: Дорогою нам зустрівся Ємеля, і сказав що якась рибка з'їла наші букви Каже, поверне, якщо хлопці на святі гратимуть.

(Проводиться гра: «Оцінки». Розкладаються картки з цифрами: 5,4,3,2
Під музику діти бігають по колу, музика зупиняється, буруть відповідні оцінки)
(поросята співають пісню, танцюють)
1. Я свиня і ти свиня,
Усі ми брати свині
Ось повернули нам друзі
Літери у нашому імені
Ми по лавочках сидимо
До школи до вас, друзі, поспішаємо,
Ай-лю-лі, ай-лю-лі,
До школи до вас, друзі, поспішаємо!
2. До школи ми з дітьми підемо,
Літери все дізнаємося,
Все розучимо і зрозуміємо
Книги прочитаємо!
Будемо книги ми читати,
Будемо грамотно писати
Ай-лю-лі, ай-лю-лі
Будемо грамотно писати!

Вед: Для першокласника немає дня важливіше
Коли він, посміхаючись, входить до класу,
І виглядає сьогодні він сміливіше
І дорослим він стає зараз!

(Під музику виходять на сцену першокласники)

Продзвенить дзвінок веселий,
І відкриється зошит.
Ось і школа, ось і школа
Нас кличе до себе знову.

Десь спить улюблений м'ячик,
Кожен знов учень.
Усміхається задачник,
І на п'ятеро чекає щоденник.

Не йдемо ми на риболовлю.
Заливається дзвінок.
До побачення, скакалка,
Ліс, галявина, струмок.

За спиною ранець новий,
Попереду п'ять уроків.
Привіт, школа, вітаю, школа!
Більше ніколи грати!
Вед: Першокласників поведе в країну знань їхня перша вчителька – Тарасова Наталія Вікторівна!
(слово першої вчительки)
Вед: Хочете вчитися у нашій школі? Але спершу пройдіть випробування. Перевіримо, які ви дружні та тямущі! Вам будуть ставити запитання, а ви всі разом відповідайте. Домовилися?
Діти: Так!
Ведучий: Для кого купили ранець?
Діти: Для мене!
Ведучий: На щоках горить рум'янець? У кого?
Діти: У мене!
Ведучий: Школу до свята прикрасять. Для кого?
Діти: Для мене!
Ведучий:
Діти: Для мене!
Ведучий: Все, що у школі, все, що у класі – для кого?
Діти: Для мене!
Ведучий: І прийшли ви на світанку вперше,
Як і всі інші діти до першого класу!
Тут дзвінки на перерві – для кого?
Діти: Для мене!
Ведучий: А комп'ютер стоїть у класі – для кого?
Діти: Для мене!
Ведучий: Там вчитель чекає на відповідь – від кого?
Діти: Від мене!
Ведучий:
Значить, треба так вчитися,
Отже, треба так працювати,
Щоб людям не соромитися – за кого?
Діти: За мене!
Вед: Ми приймаємо вас до нашої дружної родини!

Ємеля: А мене з собою візьмете?
Діти: Ти, Емеля, не хитри,
Букви поросяткам, ти швидше поверни!
Ємеля: Ах, ви ще думаєте? Тоді по щучому велінню, по-моєму хотінню, йди сюди, пекти, щоб мені на тебе лягти!
(Виїжджає велика машинка, Ємеля сідає)

Ємеля: (співає): Ось які дива! Їде пекти на колесах!
Без двигуна, без коня! Їде пекти серед білого дня!
А чи вміють ваші першокласники рахувати?

Вед: Все, що бачу на подвір'ї я,
Все, що бачу на дорозі,
Діти: Я вмію, я вмію
Порахувати до десятої.
Вед: Я їду з мамою до зоосаду
І вважаю всіх підряд.
Пробігає дикобраз,
Діти: Це – раз.
Вед: Чистить пір'їни сова,
Діти: Це – два.
Вед: Третьою стала росомаха,
Діти: А четвертою – черепаха.
Вед: Сірий вовк ліг спати,
Діти: Це – п'ять.
Вед: Папуга в листі густий,
Діти: Він - шостий.
Вед: Ось лосеня поруч із лосем,
Діти: Це буде сім та вісім. Дев'ять – це бегемот:
Вед: Рот - як бабусин комод.
У клітці ходить лев кудлатий,
Діти: Він останній, він десятий.
Ємеля: Ну що ж вирішено! Я йду до школи! Де моя пані-щука?
(Емеля тікає, вбігають поросята)
Перший: Ми тепер проведемо випробування, щоб перевірити ваші знання.
Другий: За літо всі, мабуть, забули, чого вас у школі навчили?
Третій: Скільки хвостів у шести котів?
Перший: Скільки носиків у восьми песиків?
Другий: Скільки вух у двох стареньких?
Третій: А скільки пальчиків на руках у хлопчика?
(виходить Ємеля зі Щукою)
Ємеля: Бариня-Щука, віддай мене у науку!
Щука: По щучому наказу, по-твоєму хотінню, йди, Ємеля до школи!
Якщо хочеш бути учнем, посиди з букварем.
Коли науку здолаєш, то вже не пошкодуєш!
Вед: Ну, Ємеля, йди в перший клас!
(виходять усі учасники)
Розум: Тут вас навчать безлічі премудростей:
Вирішувати завдання, правильно писати.
Розум: Навчать не боятися труднощів
І книжки розумні читати.
1-е порося: І кожен за собою слідкувати навчитися
Друге порося: Портфель зібрати, кіски заплести.
Третє порося: Ми віримо, все у вас вийде,
Разом: Так у добрий час! Щасливої ​​дороги!
Вед: Тепер настав час дзвінок давати, навчальний рік наш починати!
Право подати перший дзвінок надається Томіліну Микиті, учневі 4 класу та Гордєєвій Діані, учениці 1 класу.
Нехай у кожному серці відгукнеться цей дзвінок. Ленінська санаторна школа-інтернат розпочинає новий навчальний рік!

1 вересня – День знань у початковій школі. Сценарії свят, розваг, конспекти позакласних святкових заходів

Як цікаво провести День знань у початковій школі

Перше вересня – День знань, початок нового навчального року. Дуже важливо, щоб цей день став незабутнім святом для дитини, яка вперше ступила на дорогу вчення. Офіційно свято було започатковано 1 вересня 1984 року.

У сім'ї, де є дитина шкільного віку, 1 вересня – величезна подія. З вечора нагладжений костюм, піднесений настрій, нетерпляче очікування свята та море квітів – ось неодмінні атрибути цього дня.

Добре, якщо класний керівник заздалегідь приготує вітальні листівки або яскравий плакат у вигляді телеграми з побажанням успіхів та удачі своїм учням у подорожі Країною знань. Класну кімнату можна прикрасити повітряними кулями, на яких також написані слова привітання: за одним словом учню на кожній кульці. Нехай юний школяр сам прочитає, що хоче йому перший учитель.

Хорошим сюрпризом може стати і лялькова вистава, поставлена ​​старшокласниками, причому не лише 1 вересня, а й у будь-який інший святковий день. Організація лялькових вистав не завдасть учасникам особливих турбот. Одних ляльок (тих, що надягають на руку) можна придбати в магазині, інших - зробити самим, а третіх і майструвати не треба: одяг на руки різнокольорові рукавички або пластмасові кульки - і ляльки готові. Як імпровізована ширма використовується поставлений на попа прямокутний стіл, обтягнутий неяскравою тканиною, в крайньому випадку - ковдрами або простирадлами. Декорації зовсім необов'язкові. Чим умовніша постановка, вважають педагоги, тим краще. Замість декорацій достатньо однієї виразної деталі, щоб не відволікати глядачів від гри ляльок. Дуже бажаними є діалоги ляльки з живою людиною, що стоїть біля ширми. Взагалі, присутність ведучого біля ширми і навіть втручання у дії ляльок є цілком допустимими.

А ще, безперечно, будь-якому першокласнику буде приємно почути привітання від улюблених іграшок або від героїв відомих казок, мультфільмів. Як уявити це оригінальне привітання? Запишіть монологи та діалоги з наявних платівок, дисків, касет у потрібній послідовності на магнітофон або комп'ютер. Простір для вигадки та творчості при цьому безмежний!

І все це – подарунок першокласнику, щоб День знань надовго залишився у пам'яті.

Стежкою, що веде у світ знань, можуть допомогти пройти персонажі чарівних казок: Мальвіна та Буратіно, Незнайка та Знайка, Гаррі Погтер та чарівники, Фунтик та Белладонна та інші. Для першокласників цей день дуже важливий, він має бути особливо урочистим, святковим, яскравим. Початкове позитивне та доброзичливе сприйняття школи дає маленькому учневі гарний старт. Пропонуємо вам кілька сценаріїв.

День знань для молодших школярів. Сценарії

День знань у 1 класі Цілі та завдання: 1. пробудити у дітей інтерес до школи, знань; 2. викликати в дітей віком та його батьків радісні емоційні переживання; 3. розвивати у дітях прагнення дізнаватися щось нове; 4. прищеплювати батькам бажання допомогти своїм дітям у пізнанні навколишнього світу. Звучить шкільна музика. Фанфари про початок свята. Виходять 4 учнів Ведучий 1 Ми добре відпочивали, вітаю! Ми добре засмагали, привіт! Ведучий 2 Дуже за всіма ми нудьгували, привіт! Раді, ч...

Сценарій класної години "1 вересня - День знань" для 4 класу Цей матеріал призначений для проведення дня Знань у четвертому класі. Урок знань збудований у вигляді гри. Цікаві уроки дозволяють хлопцям легше включитися у шкільне життя. Необхідні матеріали: - Плакати - Квіти, листя - Кульки - Жетони «Успіх» - Картки зі словами: дошка, журнал, пенал, лінійка, оцінка, зошит, глобус, бібліотека, канікули, школа - Призи. Хід класної години (Звучить пісня про школу) Учень: Навчання, здоров'я.

Конспект класної години на 1 вересня – День знань «Перший раз у перший клас!» Опис матеріалу: Пропоную до вашої уваги конспект уроку знань 1 вересня в 1 класі. Матеріал буде корисним вчителям перших класів. Від того, як відбудеться перша зустріч учня з учителем, у дитини складеться перше враження і про вчителя, і про школу. Ціль: викликати у дітей пізнавальний інтерес, бажання вчитися. Завдання: - Створити у дітей святковий настрій; - ознайомити з правилами поведінки у школі; - ...

Сценарій дозвільної програми до Дня знань для учнів 1 класу Граве свято на 1 вересня для першокласників "Кавунник, або Разом весело крокувати" Опис матеріалу: пропоную вам сценарій дозвільної програми на тему: «Кавунник, або разом весело крокувати для учнів 1 класу. Дозвільна програма проводиться у спортивному залі або на вулиці на дитячому пришкільному майданчику (залежить від погоди). Ціль: Знайомство зі школою Завдання: 1. познайомити дітей через гру зі школою; 2. згуртувати колектив пе...

Саманта Сміт - посланниця світу Автор: Каргаполова Тетяна Михайлівна Пояснювальна записка: Незабаром настане вересень і всі діти нашої величезної країни повернуться до шкіл і сядуть за парти. І перший урок – це урок світу. Світ на планеті потрібний усім, ніхто не хоче війни. На уроці світу можна говорити про світ, про людей, які роблять внесок у справу миру. А я хочу розповісти учням про американську дівчинку Саманту Сміт, яка написала листа Юрію Андропову і приїжджала до нашої країни. Мета: формування пред...

Урок світу у початковій школі на День знань. Конспект "Ми разом, ми єдині, ми з Росією!" Мета: сприяти вивченню історії своєї Вітчизни, формувати у учнів духовно-моральних цінностей та почуття поваги до своєї республіки, виховання патріотизму, громадянськості, гордості за подвиги свого народу. ХІД УРОКУ. (Слайд 2) - Продзвенів першовересневий шкільний дзвінок. Він мовчав ціле літо і дуже сумував за учнями. І сьогодні він просто дзвоном заливається – радісний, дзвінкий, шкільний...

Сценарій свята День знань «Морська подорож чи пошуки скарбу піратів. Автор: Волковицька Жанна Сергіївна, вчитель початкових класів МАОУ «Аромашівська ЗОШ ім. Героя Радянського Союзу В. Д. Кармацького» Тюменська область, с. Аромашево Свято проводилося в 1 класі загальноосвітньої школи на Дні Знань. Були приготовлені відповідні атрибути: старовинна карта для пошуку "скарбу" з назвами островів і прокладеним маршрутом, зображення корабля, скринька зі "скарбом", звуки моря, чайок, пісок.

Цікаві факти про школу для дітей Автор: Кондратьєва Алла Олексіївна, вчитель початкових класів МБОУ «Золотухінська середня загальноосвітня школа» п. Золотухине, Курська область Опис: публікація призначена для дітей різного віку, а також допитливих дорослих. Матеріал публікації можна використовувати для бесід, організації дозвілля, цікавих класних годинників, у позаурочній роботі. Мета: розширення уявлень дітей і дорослих про навколишній світ, про школу, про вчителя...

Класна година у 2 класі на перше вересня Тема: "Урок миру" Завдання: Вчити другокласників піклуватися про інших, допомагати своїм товаришам, поважати їхню думку; Вчити дітей жити за законами добра та справедливості, співвідносити свої інтереси з інтересами своїх однокласників; Виховувати, розвивати та примножувати найкращі якості людини: патріотизм, громадянськість, гордість за свою Батьківщину, прагнення світу. Хід свята: (Учень) Я сьогодні – другокласник! Цього дня осінній Безтурботно і прекрасно...

Ребуси для молодших школярів про шкільне приладдя Автор: Любарська Тетяна Равілівна Мета: вдосконалення розумового апарату учнів через використання ребусів зі шкільною тематикою. Завдання: навчити дітей розгадувати ребуси; формувати вміння працювати у колективі. Ребуси – це гра, яка подобається всім дітям. Цей матеріал можна використовувати як ігровий момент на уроці та позаурочній діяльності. Розгадування ребусів можна супроводжувати віршами. Відповідь: портфель Ображений...

Сценарій музично-розважального свята для учнів початкової школи на День Знань «Разом із Котом Вченим та Бабою Ягою» Автор: Однобурцева Оксана Миколаївна, вчитель музики. Місце роботи: МОУ ЗОШ №8 м.Аткарська Саратовської області. Цілі та завдання: - створення святкової обстановки та радісної атмосфери у дітей, - виховання відповідального ставлення до навчання, - розвиток пізнавального інтересу, - виховання почуття дружби та згуртованості колективу. Призначення матеріалу: даний сценарій розрахований на...

Сценарій свята для третьокласників «Здрастуйте, вітай, третій клас!» Автор: Титова Галина Сергіївна, вчитель початкових класів МКОУ «Тогульська основна загальноосвітня школа» Алтайський край Тогульський район с. Тогул. Цілі та завдання: сприяти розвитку пізнавальних інтересів, творчих здібностей учнів; виховувати почуття доброти та співпереживання, вміння прийти на допомогу; прищеплювати любов до знань, до школи, процесу пізнання світу через навчальні заняття. Устаткування...

Сценарій музично-театралізованого спектаклю на День знань для першокласників «Подорож до Країни шкільних справ». Цілі та завдання: - створення святкової обстановки та радісної атмосфери у першокласників, - виховання відповідального ставлення до навчання, - розвиток пізнавального інтересу, - виховання почуття дружби та згуртованості колективу. Призначення матеріалу: даний сценарій розрахований для д...

Сценарій музично-театралізованої ігрової вистави для першокласників на День знань «Чарівний дзвінок». Автор: Однобурцева Оксана Миколаївна, вчитель музики МОУ ЗОШ №8 м.Аткарська Саратовської області. Цілі та завдання: - Виховання відповідального ставлення до навчання, - Сприяння розвитку пізнавальних процесів учнів, - Допомога дітям швидко та успішно адаптуватися перед початком нового навчального року, - Виховання почуття дружби та згуртованості колективу, - Створення атмосфери пра...

Урок знань у 1-му класі на День знань із презентацієюДля вчителів початкової школи. Цілі: ознайомити дітей із правилами поведінки у школі; навчити поводитися з підручниками; виховувати акуратність, дбайливе ставлення до шкільного приладдя; виховувати любов до Батьківщини. Обладнання: плакати із зображенням дітей, що йдуть до школи, кулі, записи пісень на шкільну тематику, модель медалі з написом “Учень 1 класу”.Хід уроку.

  • налаштувати хлопців початку навчального року;
  • створити відмінний святковий настрій;
  • розповісти про значення школи, знання людини;
  • розвинути спостережливість, інтерес до нового.

Обладнання:

  • карта світу та Росії;
  • картки зі словами шкільної тематики;
  • проектор або інший засіб для демонстрації зображень.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань

Вчитель:«Хлопці, я всіх вас вітаю з початком навчального року. Де ви відпочивали влітку? Давайте по черзі візьмете прапорці і позначте на карті ті місця, де ви відпочивали. Хлопці, кого з вас ви хотіли б послухати: де і як він відпочивав.» (Діти обирають оповідача, його може обрати і вчитель)

Вчитель:«Я рада за вас, що ви добре відпочили. Головне, що ви подорослішали та готові до праці. А тепер дайте відповідь:

Зараз початок осені, у яких природних явищах воно проявляється?

ІІІ. Розкриття теми

Вчитель:"Давайте діти разом зі мною прочитаємо вірш." Вчитель включає на проекторі слайд із віршем.

Вчитель:

«Прокиньтеся, будьте ласкаві!

Скочіть, як ранні пташки!

Давайте пригладимо вихори

І в стрічки нарядимо косички.

З квітами натовп дітлахів

Ранковою мчить прохолодою.

Будь ласка, будьте бадьорими,

У портфель збираючи зошити!

Адже ми набухали в річці,

Насмажилися в сонячній пічці, -

На початку осінньої пори

Беру я кольорові кулі

І до школи влітаю,

Пишу та читаю, -

Тихше, будьте ласкаві!

Точити на уроках баляси,

Проказувати,

Будувати гримаси,

Валяти дурня,

Відповідати зі стелі -

Не здумайте, будьте ласкаві!

Всім-

Вушка тримати на маківці!

Будь ласка, будьте бадьорими!»


Вчитель:«Сьогодні 1 вересня – початок навчального року, який починається сьогодні та закінчується у травні. Здобувати знання – це велика розкіш для людини. Не всі діти на планеті можуть навчатись. Адже у школі людина збагачується знаннями – стає особистістю.»

Вчитель:«Само слово «школа» узвичаїв чеський педагог-гуманіст Ян Коменський (1592-1670). Це – слово абревіатура. І в перекладі позначає воно - «Мудро Думати, Благородно Діяти, Вміло Творити». У Росії є такі типи шкіл:

  • початкові (1-4);
  • середні(5-9);
  • старша середня (10-11);
  • установи профосвіти;
  • школи релігійної освіти.

Вчитель:«У Росії близько 70 тисяч шкіл, у яких навчаються 20 мільйонів дітей. Після закінчення школи хлопці отримують атестат зрілості.

Фізкультхвилинка та розвиваюча гра

Вчитель:Перший урок у навчальному році традиційно називають Днем Знань. Цей день символ того, що кожен, хто переступив сьогодні вранці поріг нашої школи, вже став на рік старшим і розумнішим».

Вчитель:«Один одного ви вже знаєте не перший рік. За час навчання ви потоваришували, навчилися розуміти один одного. Чи не хочете перевірити це? Давайте зіграємо у гру «Крокодил». Вам потрібно буде показати класу, без використання мови та показу на сам предмет, відмінні риси слова, яке випаде для показу. Чи є охочі бути першими?»

Вчитель розкладає на своєму столі картки зі словами шкільної тематики. Учень підходить, вибирає картку, читає її та віддає вчителю. Потім стає перед класом і без слів показує цей предмет: що з ним роблять, як використовують. Діти вгадують, хто вгадав - отримує плюс і займає місце показувача. Наприкінці гри вчитель дивиться: у кого найбільше плюсиків і ставить тому оцінку.

Вчитель:"Діти сподобалася вам гра?"

IV. Продовження теми уроку

Вчитель:«У нашій країні оцінки ставляться за п'ятибальною та дванадцятибальною шкалою. Причому, чим більша оцінка тим вона краща. А ось в інших країнах все інакше – чим менша оцінка, тим краще. Отримати одиницю чи двійку – мрія всіх відмінників. І коли хлопці з різних країн вихваляються, наприклад, про те, що у них одні одиниці та двійки, радіють від того, що вони двієчники і бажають іншим цього досягнення. Тому треба спочатку розібратися в якій країні людина живе, які у її країни особливості. Потім тільки розпочинати спілкування на такі теми.»

Вчитель:«Діти, як ви вважаєте, навіщо потрібно вчитися?»

Вчитель:«Правильно, - вчитися потрібно для того, щоб ви потім, коли подорослішаєте, були здатні досягти в житті багатьох перемог, стати фахівцем у справі, яка приноситиме вам дохід і задоволення. Вчитися потрібно для того, щоби жити повним життям. Не знаючи багатьох речей можна жити, але потім буде просто соромно від того, що хтось поряд з вами буде про щось загальновідоме говорити, а ви не знатимете про що він. Адже ви хочете бути гідними і впевненими в собі людьми, коли будете дорослими? Для цього потрібно вчитися. А ми вчителі вам у цьому із задоволенням допоможемо.

Вчитель:«А тепер разом зі мною давайте прочитаємо вірш-напуття на новий навчальний рік:

Слухай, не крутись,

Розуму - розуму вчись!

Все з сьогодення

До школи допускаються!

Усі уроки, як завжди,

О дев'ятій починаються!

І великим, і маленьким,

З ластовинням і без

Наказано вчитися,

Намагатися, не лінуватися,

Щоб було чим пишатися!

Вчитель:«Хлопці, давайте пофантазуємо про те, яку школу ви б хотіли бачити в майбутньому, якою вона має бути на вашу думку?»

Вчитель:«Ще раз усіх зі святом!»

Домашнє завдання.

Скласти усне оповідання на тему школа майбутнього.

Налаштуйте дітей на робочий лад. Повідомте, що час відпочинку минув, - час і попрацювати. Навчання - найважливіший процес, який буде лише тоді результативним, коли їм займатимуться з належним старанністю.

Нове на сайті

>

Найпопулярніше